Data dodania: 27.05.2020  |  wyświetlenia: 733
Jaki rozmiar powinien mieć materac do spania?
Odpowiedni materac to najlepszy partner w naszym odpoczynku. Dzisiaj zastanowimy się, jaki rozmiar i jakie parametry powinien mieć perfekcyjny materac do spania. Wszystko po to, aby odpowiednio wypocząć przed kolejnym, ciężkim dniem.
A R T Y K U Ł   S P O N S O R O W A N Y

Zacznijmy od mitu – idealne materace nie istnieją

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie istnieje idealny materac. Ciało człowieka jest tak bardzo skomplikowanym systemem, że dziwne by było, gdyby można było zawrzeć wszystkie wymagane przez nas cechy w jednym produkcie. Nawet podstawowe parametry są jedynie umownymi elementami specyfikacji, które niekoniecznie muszą się sprawdzić w naszym przypadku. Na rynku funkcjonuje skala twardości – od H1 do H4. Standardowe materace H2 i H3 są rekomendowane osobom o wadze pomiędzy 60 a 100 kilogramów. Niektórzy jednak decydują się na wyjście poza ten standard i korzystanie z materaca H4, który domyślnie przeznaczony jest dla osób o wadze powyżej 100 kilogramów. Z innych parametrów warto wspomnieć o liczbie stref twardości (im więcej, tym lepiej), wysokości materaca i jego wymiarach. Rozmiar materaca, podobnie jak jego twardość, jest parametrem, który jest stricte zależny od naszej indywidualnej sytuacji i potrzeb.

Jaki rozmiar ma mieć materac do spania?


Jeśli zastanawiamy się nad odpowiedzią na pytanie z tytułu, musimy przemyśleć najpierw parę podstawowych kwestii. Jakiego materaca właściwie potrzebujemy? Czym on się ma charakteryzować? W jakim pomieszczeniu chcemy go umieścić i ile miejsca chcemy na to poświęcić? Na rynku znajdziemy materace o wymiarach od 70x200 do nawet 200x200 cm. Jak widać, to duży rozstrzał. Przyczyną takiego stanu rzeczy są różnorodne potrzeby klientów, które starają się zaspokajać renomowane firmy. Materac 90x200 to prawdopodobnie najpopularniejszy wymiar dla jednej osoby. Te mniejsze raczej przeznaczone są dla młodzieży i dzieci. Materac 140x200 to najmniejszy rekomendowany wymiar dla dwóch osób, jednak często lepiej wybrać materace 160x200, jeśli nasze pomieszczenie na to pozwoli. To zaledwie 20 centymetrów różnicy, potrafi jednak wiele namieszać w aranżacji całej sypialni. Warto rozważyć też materac 120x200, który sporadycznie sprawdza się wśród par (szczególnie młodych), nie jest jednak powszechnym rozwiązaniem. Musimy myśleć przede wszystkim pod kątem spełnienia naszej własnej wizji snu – przeważnie to jest klucz do sukcesu i wybitnie dobrego wypoczynku.
 
Producent materacy do spania – nie pozostawiaj swojego snu w przypadkowych rękach

Materace to bardzo zróżnicowany segment. Coraz więcej marek zaczyna pracować nad takimi rozwiązaniami, a ich rezultaty często są obiecujące. Warto pamiętać jednak o starej (aczkolwiek doskonale wpisującej się we współczesność), europejskiej jakości – Hilding. Firma Hilding działa na rynku od roku 1939 i nieustannie rozwija swoją działalność o innowacyjne laboratoria i submarki wyspecjalizowane w dostarczaniu najlepszych rozwiązań dla poprawy snu. Kiedy jednak musimy wybrać materac o zastosowaniu medycznym, powinniśmy sięgnąć po produkty z certyfikatami niezależnych podmiotów, które potwierdzą skuteczność zdrowotną danego producenta. W tym wypadku warto wspomnieć o Sleepmed, który zyskał aprobatę Szwajcarskiego Instytutu AEH dzięki oferowaniu wysokiej jakości materacy medycznych. Dziś wielu z nas dąży do poprawy każdego aspektu życia. Dla pionierskich technologii i idealnych rozwiązań jesteśmy w stanie zrobić wszystko. Dla takich osób przeznaczona jest marka Curem produkująca materace premium. Te produkty powstają pod okiem wybitnych badaczy, którzy łączą różne dyscypliny naukowe w celu zapewniania nam jak najlepszego odpoczynku. Korzyścią korzystania z tych marek jest fakt, że większość renomowanych materacy, takich jak Hidling Fandango czy Curem .ZIP, posiada kilka różnych wymiarów, dzięki czemu z łatwością dobierzemy odpowiedni produkt.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt