Data dodania: 06.04.2020  |  wyświetlenia: 970
Karnisze sufitowe - estetyczne rozwiązanie nie tylko do salonu
Karnisze sufitowe stosuje się zwykle w pomieszczeniach, które posiadają sufit podwieszany lub odległość od sufitu do wnęki okiennej jest niewielka oraz dużych salonach. Zastosowanie tego rodzaju karniszy może również być podyktowane niemożliwością zamontowania wsporników w sposób najbardziej powszechny, czyli do ściany. Dowiedz się więcej na temat karniszy sufitowych i zobacz, że jest to estetyczne rozwiązanie nie tylko do salonu.
R E K L A M A

Karnisze sufitowe czy tylko w salonie?

Karnisze sufitowe to w zasadzie identyczny produkt co zwykłe karnisze. Różnią się jednak sposobem mocowania. Dokładniej chodzi o powierzchnię. Karnisze sufitowe są przytwierdzone do sufitu za pomocą specjalnych wsporników. Najpierw należy zmierzyć miejsce na przytwierdzenie wsporników, a następnie wywiercić dziury na kołki rozporowe, do których wkręcamy śruby mocujące cały element wspornika. Tak zamontowane wsporniki skutecznie przytrzymują całą rurkę, na której wieszamy zasłony. Zwykło przyjmować się, że karnisze sufitowe osadza się w salonie, tuż za wykonanym uskokiem sufitu podwieszanego. Dzięki temu osiągamy efekt zasłony, która wręcz wylewa się z sufitu, czy też wygląda jakby była z nim złączona. W takiej konfiguracji karnisz w zasadzie jest niewidoczny. Używa się wtedy najczęściej karniszy sufitowych PCV.

Karnisz sufitowy PCV – czym jest?

Stanowi alternatywę dla tradycyjnych karniszy. Wykorzystywany jest często w pokojach hotelowych oraz w pomieszczeniach, w których odległość między wnęką okienną a sufitem jest bardzo mała. Szynę również montuje się na kołkach rozporowych, ale taki karnisz nie posiada wsporników. Karnisz sufitowy PCV charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością i potrafi utrzymać spore obciążenie w postaci masywnych zasłon. Elementy dodatkowe to łuki przejściowe lub zakończeniowe, łączniki oraz dekle kończące szyny.

Takie karnisze sufitowe stosuje się również w kuchniach, co pokazuje, że podobne rozwiązanie nie są przeznaczone wyłącznie do salonów. Dlaczego właśnie pomieszczenia kuchenne czerpią z wiele z możliwości karniszy sufitowych? Kuchnia to zazwyczaj nie miejsce na ozdobne zasłony, lecz funkcjonalna przestrzeń, służąca do gotowania i spożywania posiłków. Nierzadko okna są niewielkich rozmiarów, a tuż obok wnęki okiennej występują zamontowane szafki. W takich warunkach trudno o tradycyjny karnisz, ponieważ po prostu nie posiadamy wystarczającej ilości miejsca. Karnisz sufitowy PCV idealnie sprawdza się w małych przestrzeniach montażowych. Zwłaszcza możliwość dodania łuków niejednokrotnie sprawi, że zyskamy funkcjonalność, o jakiej  marzyliśmy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by kuchnię przysłonić delikatną firanką, która da nam trochę prywatności, gdy będziemy jej potrzebować, a także szybko pozwoli na uzyskanie więcej światła.

Podsumowując, karnisze sufitowe to nie tylko element wyposażenia wnętrza w wielkich przestrzeniach salonowych. Wręcz przeciwnie, idealnie sprawdzają się w warunkach, gdzie powierzchnia do osadzenia jest ograniczona. Sprawdź również publikację na ten temat "Karnisz sufitowy - jako element nowoczesnej aranżacji okiennej".
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt