Data dodania: 22.04.2011  |  wyświetlenia: 12355
Zadbaj o porządek na posesji
Zadbaj o porządek na posesji
Komendant Straży Miejskiej w Piszu, Kazimierz Podsiad, apeluje o zachowanie porządku w obrębie posesji.
W związku ze świąteczno - wiosennymi porządkami w obrębie naszych posesji, pragnę Państwu przypomnieć o właściwym postepowaniu z odpadami komunalnymi stałymi i ciekłymi. To najwięcej w tym okresie trafia do naszych lasów, przydrożnych rowów, wód gruntowych itd. wszystko to co gromadziliśmy przez całą zimę.

Następny problem to wypalanie trawy, słomę, pozostałości roslinne na naszych działkach, polach w odległości mniejszej niż 100 metrów od zabudowań i lasów, a także wypalanie powodujące zakłócenia w ruchu drogowym, każdy, kto narusza te przepisy powinien liczyć sie, zgodnie z art. 82 par. 4 kodeksu wykroczeń, z grzywną w wysokości do 500zł.

W załączeniu przesyłam kilka zdjęć nieruchomości, które Państwo sami oceńcie. W stosunku do brudasów została wszczęta procedura administracyjno - prawna, a co do Pani Bogumiły Szczubełek z Borek, odpowiedzialnej za porządek w obrębie jej odpowiedzialności, która jest godna naśladowania - jak widać na zdjęciach. Powinno się wyróżniać i doceniać, a wówczas Mazury nie były by takie brudne lecz "Cudne".

Apeluje do Państwa o rozwagę i rozsądek oraz dbanie o Nasz współny "Cud Natury".

Kazimierz Podsiad
Komendant Straży Miejskiej
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt