Data dodania: 07.12.2010  |  wyświetlenia: 4117
Z łopatą na dach!
Z łopatą na dach!
Kolejne ataki zimy przed nami. Jak zapowiadają synoptycy od czwartku przewidywane są gwałtowne opady. Niektórzy właściciele budynków nie uporali się jeszcze z zeszłotygodniowym śniegiem.

Masa śniegu i lodu na dachu może spowodować przeciążenie konstrukcji budynku, co grozi katastrofą budowlaną. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Piszu wystosował komunikat, w którym przypomina o obowiązku dbania o należyty stan techniczny budynku przez właścicieli i zarządców.

Śnieg i lód powinien być usuwany z dachów, rynien, balkonów i innych elementów budowli - czytamy w komunikacie. Wszędzie tam gdzie może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i samego budynku. Ponadto należy usuwać sople, bryły, nawisy lodowe i śniegowe, mogące zagrozić bezpieczeństwu osób znajdujących się na ciągach pieszych i jezdnych przebiegających bezpośrednio przy budynku.

Niewłaściwe utrzymanie i użytkowanie obiektu budowlanego i nie zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania stanowi przestępstwo zagrożone grzywną nie mniejszą niż 1000 stawek dziennych, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku (art. 91a ustawy Prawo budowlane). Wypełnianie tych obowiązków będzie na bieżąco monitorowane i sankcjonowane przez pracowników nadzoru budowlanego.

Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt