Data dodania: 18.10.2010  |  wyświetlenia: 5092
Zadbaj o porządek przed posesją
Udostępnij artykuł na Facebooku
Jesień zagościła na dobre, zima również przypomina, że wkrótce nadejdzie. Oprócz jesiennej depresji czekają nas również jesienno - zimowe porządki. Warto zadbać o nie w domu, a już koniecznością jest sprzątanie na zewnątrz.

Straż Miejska w Piszu zapowiedziała rygorystyczne podejście do braku porządku na chodnikach wokół posesji prywatnych, sklepów i budynków użyteczności publicznej. Komendant Straży - Kazimierz Podsiad wylicza obowiązki właścicieli budynków:

W związku z opadającymi liśćmi i zbliżającą się zimą, pragnę przypomnieć właścicielom nieruchomości, że w myśl Ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz regulaminu utrzymania czystości na terenie gminy Pisz, że do obowiązków włascicieli nieruchomości położonych bezpośrednio przy chodniku służącym do użytku publicznego należy:

  1. uprzątnięcie po każdorazowym śniegu - błota oraz lodu z chodnika służącego do użytku publicznego (przy czym należy to realizować w sposób niezakłócający ruchu pieszych i pojazdów);
  2. składanie uprzątniętego błota, śniegu, lodu z chodnika służącego do użytku publicznego, tak by mogły je sprzątnąć służby utrzymujące w stanie czystości jezdnię, przyczym błoto oraz inne zanieczyszczenia nie mogą być zgarniane na jezdnię (pryzmy śniegu i lodu nie mogą być umieszczane pod drzewami, chyba, że inne ich umieszczenie nie jest możliwe);
  3. usuwanie, poprzez zamiatanie, zbieranie, grabienie itp., zanieczyszczeń (m.in. liści) z chodnika służącego do użytku publicznego, przy czym nie jest zobowiązany do uprzątnięcia chodnika służącego do użytku publicznego, na którym jest dopuszczony płatny postój lub płatne parkowanie pojazdów samochodowych.

Na terenie przystanków komunikacyjnych obowiązki uprzątnięcia i pozbycia się błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń, należą do przedsiębiorców użytkujących tereny komunikacji publicznej.

Przypominam, że jest to ostatni dzwonek, aby należycie się przygotować do coraz trudniejszych warunków atmosferycznych w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, a w szczególności dzieci i osób starszych. Strażnicy Miejscy rozpoczną kontrolę tych miejsc do użytku publicznego, gdzie zaczynają zalegać i gnić liście. Mam nadzieję, że skończy się to tylko pouczeniem, dodaje Kazimierz Podsiad.

Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt