Data dodania: 23.12.2009  |  wyświetlenia: 3985
Wyrzuć śmieci przed Nowym Rokiem
Wyrzuć śmieci przed Nowym Rokiem
Z końcem roku zamknięte zostanie składowisko odpadów w Kotle Dużym. Śmieci z naszej Gminy pojadą do Świętajna. Odbije się to na cenie za wywóz nieczystości. Od nowego roku za śmieci zapłacimy więcej o 15%

Jak poinformowała Elżbieta Borawska, prezes Zakładu Usług Komunalnych, na podwyżkę opłat za wywóz nieczystości stałych wpływ mają większe koszty transportu i unieszkodliwiania odpadów. Nie bez znaczenia pozostaje także wzrost o 4,28% opłaty za składowanie odpadów odprowadzanej do Urzędu Marszałkowskiego. Opłata marszałkowska w 2009 roku wynosiła 100 złotych za tonę. W 2010 roku za tonę zapłacimy 104,28 zł.

- W związku z zamknięciem składowiska odpadów w Kotle Dużym i przewożenia ich na znaczną odległość około 60 kilometrów oraz przekazywania tych odpadów wagowo cena za opróżnianie poszczególnych pojemników mogła wzrosnąć około 40 a nawet 60% - tłumaczy Borawska.

- Chcieliśmy jednak uniknąć tak drastycznych podwyżek i w porozumieniu z burmistrzem ustaliśmy, że dokonamy 15% podwyżki. Aby tak mogło się stać musieliśmy zminimalizować swoje zyski i ograniczyć koszty - zapewnia pani prezes.

Ostatnia podwyżka cen za wywóz śmieci miała miejsce 1 października 2007 roku.

Przypominamy, że w miejsce wysypiska śmieci w Kotle Dużym powstanie stacja przeładunkowa w ramach uczestnictwa naszej gminy w projekcie budowy spalarni odpadów komunalnych w Olsztynie. O spalarni pisaliśmy w artykule "Śmieci pojadą do Olsztyna?"

Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt