REKLAMA
Data dodania: 23.06.2009  |  wyświetlenia: 3363
Zajęli II miejsce na Rykoźisku
Zajęli II miejsce na Rykoźisku
W Kadzidle, w centrum kurpiowskiej Puszczy Zielonej, piski zespół Graf Hotel wziął udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Kapel Rockowych - Rykoźisko 2009. Piszanie zajęli II miejsce. Tuż za zespołem Transsexdisco.

W Kadzidle, w centrum kurpiowskiej Puszczy Zielonej, piski zespół Graf Hotel wziął udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Kapel Rockowych - Rykoźisko 2009. Piszanie zajęli II miejsce.

Piotr Augustynowicz podczas koncertu w Kadzidle. Fot. Kadzidlo.pl
W przeglądzie wzięło udział 8 zespołów: z Kadzidła, Ostrołęki, Legnicy, Łomży, Różana, Olsztyna, Pisza. I nagrodę przyznano zespołowi Transsexdisco z Olsztyna, II zajął Graf Hotel z Pisza, III - DNA z Łomży.

Zwycięzców wyłoniło jury, obradujące w składzie: Krzysztof Plewa - Polskie Radio Koszalin, Ewa Piotrowska - muzyk, Robert Kamiński - "Kurier Ostrołęcki", Maciej Kowalski - Rozgłośnia Radiowa "Radio OKO". Nagrodę specjalną za ludowe inspiracje przyznano zespołowi COORP z Kadzidła. Nagrodę Wójta Gminy Kadzidło, za niezwykłą dojrzałość przekazu, brawurowe wykonanie, znakomity tekst oraz odważną analizę rzeczywistości otrzymał Damian Lange, wokalista zespołu Transsexdisco.

- Była to bardzo pozytywna impreza dla nas, byliśmy niezwykle miło i gościnnie przyjęci, powiedział Piotr Augustynowicz - gitarzysta Graf Hotel. Na Rykoźisku mieliśmy okazję do nawiązania kontaktów i innymi zespołami - szczególnie z zespołem Transsexdisco z Olsztyna i tak się złożyło, że zajęliśmy dwa pierwsze miejsca na przeglądzie. Wygrali zasłużenie. Tworzą nowatorską muzykę i mają świetne teksty. 

To już trzecia nagroda zespołu Graf Hotel na przeglądach rockowych. W 2008 roku muzycy zajęli drugie miejsce na IV Ogólnopolskim Przeglądu Zespołów Rockowych "konfRonTaCje 2008" w Kętrzynie oraz pierwsze miejsce ma III Warszawskim Przeglądzie Zespołów Rockowych "MUSIC ROCK URSUS 2008".

Organizatorami całego przedsięwzięcia byli Wójt gminy Kadzidło i Centrum Kultury Kurpiowskiej. "Rykoźisko" uświetniła koncertem grupa Lao Che, która już po raz drugi gościła w Kadzidle.Na koncercie oraz przeglądzie bawiło się około tysiąc fanów, nie tylko z Kurpiowszczyzny, ale także z najodleglejszych zakątków kraju.
 

Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt