REKLAMA
Data dodania: 04.11.2010  |  wyświetlenia: 3721
Znany duet w Koncercie Poświęconym
Fot. Krzysztof Szyszkowski
Fot. Krzysztof Szyszkowski
Udostępnij artykuł na Facebooku
Od pięciu lat w zaduszki odbywa się w Piszu "Koncert Poświęcony". Organizuje je Stowarzyszenie Miasto Jana, na pamiątkę śmierci Jana Pawła II. We wtorek wystąpiła Alicja Majewska, przy akompaniamencie Włodzimierza Korcza

Od pięciu lat, co roku w zaduszki, odbywa się w Piszu "Koncert Poświęcony". Organizuje je Stowarzyszenie Miasto Jana, na pamiątkę śmierci Jana Pawła II. W tym roku Piszanie mogli posłuchać wspaniałego recitalu Alicji Majewskiej, przy akompaniamencie Włodzimierza Korcza.

Piosenki Majewskiej i Korcza są ponadczasowe, zachwycają melodyjnością, lekkością, wykonaniem pełnym pasji. Jako klasyka polskiej piosenki estradowej cieszą się dziś równie wielką popularnością, co kiedyś. Alicja Majewska śpiewa już od 1971 najpierw w Zespole Partita, a od 1974 solo. Jak wspomniała w Piszu - z Włodzimierzem Korczem współpracuje na stałe "okrągłe" 31 lat. Widzowie mogli usłyszeć takie przeboje jak: "Odkryjemy miłość nieznaną", "Być kobietą", czy "Jeszcze się tam żagiel bieli".

Włodzimierz Korcz jest autorem muzyki do wszystkich przebojów Majewskiej, teksty głownie pisał artystce Wojciech Młynarski, choć mogliśmy usłyszeć w Piszu piosenki napisane przez K.I. Gałczyńskiego, czy do wiersza Jana Pawła II. 

Koncert z jednej strony był pełen zadumy - wywoływał refleksje nad życiem, miłością, przemijaniem. Z drugiej, sympatyczna postać i błyskotliwe komentarze Włodzimierza Korcza wywoływały w publiczności niekryte rozbawienie. Publiczność miałą okazję zaśpiewać z artystami piosenkę z refrenem "tylko to". Śpiew sali brzmiał topornie, jak w kościele, ale Korcz utrzymywał z mrugnięciem oka, że robiliśmy to z klasą. Po występie duet otrzymał owacje na stojąco. 

To piąty już "Koncert Poświęcony" organizowany na deskach Piskiego Domu Kultury. Wcześniej występowały w nim takie gwiazdy jak Michał Bajor, Edyta Gepert, czy Stanisław Sojka. Imprezy tej klasy powodują, że z chęcią oczekujemy na kolejne zaduszki.

Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt