Data dodania: 29.06.2022  |  wyświetlenia: 1184
Wystawa Społeczne Ognisko Muzyczne w Starostwie
Starostwo Powiatowe w Piszu gości aktualnie wystawę fotograficzną Społeczne „Ognisko Muzyczne 1968 – 2022”.
Zaprezentowane zdjęcia oprócz działalności Społecznego Ogniska Muzycznego w Piszu ukazuje także wydarzenia związane z Piskim Chórem Kameralnym, Chórem Rezonans oraz Mazurską Kapelą Ludową.

Społeczne Ognisko Muzyczne w Piszu założone zostało w 1968 r. przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie. Od 1977 r. opiekę nad placówką przejęło Suwalskie Towarzystwo Muzyczne im. E. Młynarskiego. W początkowych latach funkcjonowania Ognisko zmieniało swoją siedzibę kilkukrotnie. Początkowo działało przy Szkole Podstawowej nr 3 w Piszu, w latach 1974 – 1980 w Powiatowym Ośrodku Kultury, a od roku szkolnego 1980/81 posiada własną siedzibę w zabytkowej kamienicy przy ul. Rybackiej w Piszu.

Szczegółowe informacje o działalności, osobach zaangażowanych w rozwój ogniska muzycznego, wreszcie fotografie z uroczystości i imprez, w których brali udział członkowie do obejrzenia na wystawie.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt