REKLAMA
Data dodania: 21.12.2021  |  wyświetlenia: 2496
Wzornik mazurski piskiego architekta
Jak powinien wyglądać tradycyjny mazurski dom?
Architekt Piotr Olszak - pasjonat tradycyjnego drewnianego budownictwa mazurskiego, stworzył kompendium wiedzy i inspiracji dla architektów i inwestorów. Promocja Wzornika Mazurskiego odbyła się w auli Starego Ogólniaka. Pozycja powstała dzięki wsparciu stowarzyszenia Miasto Jana, przy udziale środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Wzorniki mają długą tradycję w historii architektury, stosowali je niemal wszyscy dawni projektanci - pisze we wstępie książki Piotr Olszak. - Zarówno wielcy i sławni, jak i lokalni nieznani szerzej architekci nie mieli oporów przed kopiowaniem dobrych rozwiązań, także tych, które widzieli wokół siebie, jak i w różnych wzornikach architektonicznych.


I taką kompilację, wzornik rozwiązań mazurskiego budownictwa, architekt Olszak zawarł w książce pt. "Wzornik Mazurski - czyli o budowaniu według nieba i zwyczaju mazurskiego". Podczas 20 lat pracy zawodowej Piotr Olszak dokumentował, podpatrywał, fotografował i inwentaryzował wiele obiektów tradycyjnego budownictwa mazurskiego. Przelana na 200 stron pełnych opisów, rysunków i zdjęć wiedza stanowić będzie przykład do inspirowania i naśladowania.
Promocja książki, która miała miejsce w piątek 17 grudnia, cieszyła się sporym zainteresowaniem. - Nie spodziewaliśmy się, że przyjdzie dziś tak wiele osób - mówił Andrzej Zadroga - dyrektor 1 LO w Piszu - który poprowadził spotkanie z Piotrem Olszakiem. Po przedstawieniu idei i kulisów powstania wzornika nastąpiła żywa dyskusja autora z publicznością.

Każdy z przybyłych otrzymał darmowy egzemplarz książki. Kolejka po autografy i dedykacje nie miała końca.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Agata Nowińska

Gdzie można kupić tę książkę? Uwielbiam Projekty Pana Piotra, nie ma lepszych. Gminy powinny je kupować i płacić każdemu kto chce je realizować. Polska byłaby piękniejsza!

Bob

Widzieliście co np. dzieje się w Szczechach Małych... tam kto z jakiej strony polski przyjedzie i stawia tam sobie dom to w takim on jest stylu i jest np tak ,ze stoi Mazurski drewniany dom a obok niego typowo Skandynawski, a zaraz obok obity z sidingu a dalej kolorowy składak z Częstochowy, to wygląda jak Wesołe Miasteczko....

Nikt w Starostwie nie Kontroluje nad projektami !

Jest nakaz czerwonych dachów to i tak robią grafitowe

Magda

Chętnie kupię książkę, Pan Piotr ma dużą wiedzę a także ogromny talent. Bardzo szkoda że o spotkaniu nie wiedziałam wcześniej.

Krzysztof

5.01.21 Zapraszam do Empiku w Olsztynie, bedę podpisywał książki , do tąd aż ochrona mnie nie wyp...li.

Polak

Wspaniale, właśnie miałem spotkać się z Piotrem, żeby podpytać o niektóre rozwiązania, a tu taka niespodzianka!!! Dołączam do pytania: gdzie można kupić książkę???

B.

Gdzie można kupić książkę ?

z Heydyka

No,dobra ale co tam zadroga robi?Moze mieszka w mazurskim domku w Ciesinie lub Heydyku,czy chce sie pokazac?Ale to nie powod by wprowadzac wszystkich ogladajacych w blad i przypisywac sobie jakies nienalezne zaslugi w tej materii.Niema z tym nic pozytywnego a pcha sie do kamery prawie jak w "Alarmie".

Barbara

Lecz się głupcze.

z Heydyka

ale dlaczego?

Ale dlaczego? Tylko chamstwem i klamstwami mozemy pokonacPIS.Prawda i uczciwie sie nie da.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt