Pierwsze spotkanie w muzealnej Auli Jerzego Tadeusza Krzywoszewskiego, zaadoptowanej w byłych pomieszczeniach Urzędu Stanu Cywilnego w dawnym ratuszu miejskim, dotyczyło patrona tego miejsca. Spotkanie zorganizowały wspólnie Muzeum Ziemi Piskiej oraz Komenda Hufca ZHP im. Janusza Korczaka w Piszu.
W uroczystości wzięli udział najbliżsi druha - wnuczka z mężem, prawnuczki z rodzinami i praprawnuki.W auli wyeksponowane zostały zdjęcia dha Jerzego w otoczeniu harcerzy, jego pianino, odznaczenia i pamiątki przekazane przez wnuczkę Grażynę Cwalińską. - mówi Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej - Chcielibyśmy, aby nowa sala muzealnych spotkań był miejscem ciekawych wydarzeń , koncertów, prelekcji i wystaw. Druh Krzywoszewski zawsze będzie tu z nami.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu piszanin.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@piszanin.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
I tura wyborów prezydenckich w powiecie piskim
Ale wstyd piszaki alfons idolem jest dla was?
Marek
19:19, 2025-05-19
I tura wyborów prezydenckich w powiecie piskim
Czyli dla was autorytetem jest czyszczyciel mieszkań?Brawo wy....
Danuta
19:04, 2025-05-19
I tura wyborów prezydenckich w powiecie piskim
No cóż dla
Anna
18:32, 2025-05-19
I tura wyborów prezydenckich w powiecie piskim
Wiecie piszaki dlaczego jesteście zawsze w ciemnej d....ie.Jesteście zaściankowym miastem,zawsze wam źle,dlatego młodzież stąd ucieka a wy dalej tkwicie w maraźmie.Całe szczęście,że ja już wyjechałem.Paaaaa w lepszym świecie,wielki świat jest przecież u was macie maca.
Piszak
18:10, 2025-05-19
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz