REKLAMA
Data dodania: 29.11.2021
Wieczornica ku czi patrona
Aula Jerzego Tadeusza Krzywoszewskiego została oficjalnie otwarta
Pierwsze spotkanie w muzealnej Auli Jerzego Tadeusza Krzywoszewskiego, zaadoptowanej w byłych pomieszczeniach Urzędu Stanu Cywilnego w dawnym ratuszu miejskim, dotyczyło patrona tego miejsca. Spotkanie zorganizowały wspólnie Muzeum Ziemi Piskiej oraz Komenda Hufca ZHP im. Janusza Korczaka w Piszu.
Zebrani w piątek harcerze, członkowie rodziny, byli współpracownicy i przyjaciele Jerzego Tadeusza Krzywoszewskiego wspominali działalność piszanina, który był wychowawcą pokoleń mieszkańców miasta, animatorem kultury, twórcą poezji i piosenek harcerskich śpiewanych do dzisiaj podczas obozów i rajdów. Uczestnicy obejrzeli film przygotowany przez Muzeum Ziemi Piskiej, opowiadający o działalności druha Jerzego, a także wysłuchali montażu słowno-muzycznego. Razem z piskimi harcerzami wystąpiła Monika Cwalińska, prawnuczka dha Jerzego, czytając jego wiersze z tomiku „Poczta serdeczna”.


W auli wyeksponowane zostały zdjęcia dha Jerzego w otoczeniu harcerzy, jego pianino, odznaczenia i pamiątki przekazane przez wnuczkę Grażynę Cwalińską. - mówi Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej - Chcielibyśmy, aby nowa sala muzealnych spotkań był miejscem ciekawych wydarzeń , koncertów, prelekcji i wystaw. Druh Krzywoszewski zawsze będzie tu z nami.
W uroczystości wzięli udział najbliżsi druha - wnuczka z mężem, prawnuczki z rodzinami i praprawnuki.


Na zakończenie na scenie zaprezentował się zespół Vibra-Fon z Gminnego Ośrodka Kultury „Pegaz” w Pieckach w programie piosenek.


Źródło: MZP
Opinie i komentarze

Komentarze

Z powodu występowania nieodpowiednich treści oraz oszczerstw, zmuszeni jesteśmy do czasowego wyłączenia sekcji komentarzy. Naszym celem jest utrzymanie pozytywnej i bezpiecznej atmosfery dyskusji dla wszystkich użytkowników.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt