Data dodania: 05.02.2010  |  wyświetlenia: 4301
Nie taki teatr straszny
Nie taki teatr straszny
Przez cztery dni uczestnicy warsztatów teatralnych w PDK poznawali tajniki sztuki aktorskiej, uczyli się emisji głosu i wyzwalania własnych emocji. Efekty ich pracy będzie można zobaczyć już 14 lutego.

Wiktor Malinowski urodził się w Piszu, ale od wielu lat mieszka i realizuje się zawodowo w Warszawie. Wiktor uważa się za szczęściarza, ponieważ jego praca, jest także jego pasją. A więc zawodowo robi to, co kocha i jak twierdzi ta pasja przeorganizowała całe jego życie.

Zajęcia prowadził pochodzący z Pisza Wiktor Malinowski - aktor performer i założyciel teatru DELIKATES
Do Pisza przyjechał na zaproszenie pani Małgorzaty Świerczewskiej, instruktorki teatru z Piskiego Domu Kultury. - Chcemy zapoznać młodzież z teatrem i pokazać jego różne oblicza. Aktorstwo jest formą wyrażania siebie, dlatego na warsztatach pomagam młodym ludziom pracować nad sobą. Nie chodzi tylko o naukę recytacji tekstu. - wyjaśnia Malinowski.

- Dzięki tym zajęciom uczestnicy warsztatów mają okazję nauczyć się wyzwalania i używania swoich emocji. Będą wiedzieli w jaki sposób znaleść naturalną siłę głosu, poznali też techniki jego emisji.  Warsztaty dają możliwość nauczenia się świadomości własnego ciała. Teatr to także ogromne pole do popisu dla wyobraźni. I kto wie, może ta przygoda z teatrem zmieni się w coś więcej. Takie by było moje życzenie - dodaje z uśmiechem Wiktor Malinowski.

Uczestnicy warsztatów zgodnie przyznają, że zajęcia okazały się fajnym pomysłem na spędzenie tego zimowego czasu. Niektórzy z nich przyszli na warsztaty bez przekonania, ale miło się zaskoczyli.  Młodzi Piszanie przygotowali podczas zajęć krótkie etiudy. Efekty ich pracy mieszkańcy Pisza będą mieli okazję zobaczyć podczas imprezy z okazji Walentynek, która odbędzie się w PDK w przyszłą niedzielę.

Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt