REKLAMA
Data dodania: 22.09.2021  |  wyświetlenia: 2669
Ogromny sukces piszanki
Zuzanna Nalewajek zwyciężczynią prestiżowego konkursu operowego
Zuzanna Nalewajek, jako pierwsza Polka, zwyciężyła KlaudiaTaevCompetition - Międzynarodowy Konkurs dla młodych śpiewaków operowych, zorganizowany w Estonii.
Konkurs dla młodych śpiewaków w Estonii, organizowany w ramach festiwalu PromFest, to wydarzenie przyciągające artystów z całego świata. Wyłonienie zwycięzców odbywa się podczas V etapów. Śpiewacy występują, w repertuarze zaproponowanym przez jury, przy akompaniamencie fortepianu. Do finału przechodzi 6 najlepszych zdaniem jury głosów operowych młodego pokolenia, które następnie występują na wielkiej scenie z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. W tegorocznym konkursie w finale zaśpiewali reprezentanci Polski (2 osoby), Ukrainy (2 osoby), Estonii i Korei. Zwyciężyła piszanka!
Nie spodziewałam się zwycięstwa - komentuje Zuzanna Nalewajek - poziom konkursu był bardzo wysoki. Walczyliśmy długo - cały tydzień w Estonii. Ta nagroda bardzo mnie uskrzydliła.

Zuzanna Nalewajek, absolwentka Szkoły Muzycznej w Piszu, jest obecnie studentką V roku wydziału wokalno-aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Ewy Iżykowskiej-Lipińskiej. Jest także uczestniczką Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademii Operowej działającego w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, gdzie kształci swój warsztat wokalny.

Zdobycie I nagrody w XII konkursie KlaudiaTaevCompetition odbywającym się w Pärnu w Estonii jest największym do tej pory sukcesem Zuzanny, choć zwycięstw na jej koncie jest wiele. W 2019 roku została laureatką I Nagrody na VI Międzynarodowym Konkursie Pieśni w Sofii oraz finalistką XXVI Międzynarodowego Konkursu Johannesa Brahmsa w Pörtchach w duecie z pianistą Piotrem Jaworskim. Jest również laureatką II Nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym Centrum Edukacji Artystycznej. W zorganizowanym na początku września 2021r.  XIX Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu zdobyła wyróżnienie.
Każdemu występowi towarzyszy stres, niestety - przyznaje artystka -  czasem jest naprawdę bardzo duży, choć myślę, że z biegiem lat, w trakcie nauki i doskonalenia warsztatu, udaje mi się go okiełznać i zamienić w stres motywujący. To z kolei pozwala oddać emocje, by móc w pełni odwzorować postać, w którą się wcielam na scenie.

Youtube: Live: The 4th round of the 12th KlaudiaTaevCompetition

Nagrodą główną (obok finansowej) konkursu w Estonii, jest propozycja śpiewania jako główna rola operowa wybrana przez zwycięzcę podczas festiwalu PromFest w 2023r.
Perspektywa roli głównej w spektaklu - marzenie - dodaje Zuzanna Nalewajek - teraz będę rozmawiała z dyrygentem na temat planów występu w spektaklu, którego premiera za dwa lata. Nie wiem, na co postawią organizatorzy. W tym roku był Rossini, więc może Mozart? Niezależnie od wyboru, fakt powierzenia mi głównej roli jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem.
Czas oczekiwania na spełnienie jednego z zawodowych marzeń wypełnia Zuzannie muzyka i śpiew.
Jestem w trakcie nagrywania płyty z pieśniami polskich kompozytorów XX -lecia Międzywojennego, mam zaplanowanych kilka koncertów i spektakl w Operze Wrocławskiej.
Gratulujemy zwycięstwa  i życzymy kolejnych sukcesów.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Małgorzata

Gratuluję, życzę w pracy artystycznej samych sukcesów

Małgorzata

Gratuluję i życzę w pracy artystycznej samych sukcesów.

Tekla

Ogromne gratulacje. Po raz kolejny osoba z Pisza pokazała muzyczną klasę w świecie. Zapewne kształcenie i rozwijanie nowych talentów ruszy z kopyta jak tylko dokończą przebudowę PDK-u. Tam przecież zawsze na wsparcie można liczyć...

Pan Bolo

Robi wrażenie. Gratuluję i dalszych sukcesów.

Iza

Gratulacje! Jak widać ciężka praca się opłaca. Jesteśmy bardzo dumni z Zuzi.

Aldona

Gratuluję serdecznie 👍

Piotr Syta

Gratulacje, brawo

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt