REKLAMA
Data dodania: 22.08.2021  |  wyświetlenia: 1815
To był wieczór pełen debiutów
Joanna Kondrat i Krzysztof Antkowiak w Niebieskim koncercie pod deszczowym niebem
Niebieski Koncert za nami. Na piskiej scenie wystąpili Joanna Kondrat i Krzysztof Antkowiak.
Niebieski Koncert Joanny Kondrat, to unikatowe wydarzenie, w ramach którego na widowni, na terenie zakładu karnego spotkali się sprawcy przemocy, odsiadujący obecnie wyroki za przemoc domową, ofiary przemocy i członkowie lokalnej społeczności. Organizowany pod patronatem Niebieskiej Linii IPZ, miał na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy w rodzinie oraz nieuregulowanych praw jej ofiar.

Po pierwszym koncercie w zakładzie karnym wydarzenie przeniosło się na sceny miast. To niecodzienne, dwugodzinne widowisko, w czasie którego oprócz świetnej muzyki, prezentowany jest Niebieski Film. Koncert wykonuje uznawana za jedną z najlepszych autorek tekstów i wokalistek w Polsce, która w ramach własnej działalności podjęła regularną współpracę koncertową z zakładami karnymi, Joanna Kondrat. Laureatka nagrody głównej im. Anny Jantar oraz nagrody specjalnej radiowej Trójki, przyznanych na 49. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Deszcz był tylko elementem scenografii, dlatego Nikt się go nie bał. Było nam pięknie - napisała na swoim facebookowym profilu Joanna Kondrat po występie na piskiej scenie podczas Niebieskiego Koncertu.

Drodzy Piszanie. To był wieczór pełen debiutów. Po raz pierwszy tańczyłam i skakałam na scenie. Po raz pierwszy też Publiczność zaśpiewała/wykrzyczała "Karmę". To prawie niemożliwe.  Bo to trudny (wydawało mi się) utwór. Ale stało się Dziękujemy Wam za tańce pod sceną, niezwykłą porcję ciepła i że wytrwaliście w deszczu i gradzie. Spotkaliśmy tu WYJĄTKOWĄ PUBLICZNOŚĆ z którą wspólnie zaznaczyliśmy nasz sprzeciw wobec przemocy. Potrzebujemy więcej takich spotkań, rozmów, LUDZI!


W klimat wieczoru wpasował się doskonale Krzysztof Antkowiak, którego "Deszczowe Psy" przyciągnęły chmury nad miasto, przeganiając niestety również większość publiczności.Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt