REKLAMA
Data dodania: 19.05.2021  |  wyświetlenia: 1059
Spacer z historią w tle podczas Nocy Muzeów
Sobotnia Noc Muzeów była pierwszym wydarzeniem organizowanym przez Muzeum Ziemi Piskiej po długim zamrożeniu kultury z powodu obostrzeń sanitarnych.
Tegoroczna Noc Muzeum odbyła się w formule znacznie różniącej się od tych wydarzeń, do których w ostatnich latach przyzwyczaiło Muzeum Ziemi Piskiej.
Nie mogliśmy jeszcze przyjąć widzów na spotkaniu z ciekawym gościem i towarzyszące prezentacje artystyczne, ale z radością, po wielu miesiącach zamknięcia z powodu obowiązujących przepisów, zaprosiliśmy mieszkańców Pisza i turystów do odwiedzin muzeum i bezpłatnego zwiedzania. Cieszymy się, że wiele osób zdecydowało się wstąpić do muzeum. To była prawdziwa przyjemność znów spotkać się z Państwem, porozmawiać o historii naszego miasta, ale także po prostu o sprawach życia codziennego, które od ponad roku stoi na głowie. - mówi Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej.

Atrakcjami Nocy Muzeów były za to dwie wycieczki z udziałem przewodnika, który przybliżył uczestnikom historię miasta w aktywny sposób. Wspólnie spacerowano bulwarami nad rzeką, poznając historię przemysłowej niegdyś części Pisza. Nie zabrakło ciekawostek związanych z rozwojem turystyki czy wizyty w miejscu, gdzie niegdyś stał piski zamek, by jeszcze raz przypomnieć jego funkcjonowanie  i znaczenie.


Grupy dotarły także do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Piszu, który bez wątpienia jest architektoniczną perełką Mazur, a w drodze powrotnej do Muzeum zatrzymały się na piskim rynku.

 
Wycieczki z przewodnikiem są nową propozycją przygotowaną przez Muzeum Ziemi Piskiej z myślą o grupach zorganizowanych odwiedzających Pisz.
Chcemy w ten sposób rozwinąć możliwości omawiania dziejów naszego miasta, prezentowania najciekawszych zabytków czy opowiadania ciekawostek, które od lat przekazywane są z ust do ust i urosły już do miana lokalnych legend. Z okazji nocy Muzeów odbyły się premierowe wycieczki, a zainteresowanie uczestników pokazało, że nowa forma rozpowszechniania historii Pisza może okazać się strzałem w dziesiątkę. - dodaje dyrektor MZP.
Źródło: MZP
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt