REKLAMA
Data dodania: 14.05.2021  |  wyświetlenia: 963
Noc Muzeów już w najbliższą sobotę
Muzeum Ziemi Piskiej, po odmrożeniu sfery kultury, zaprasza do udziału w Nocy Muzeów, którą organizuje 15 maja. W propozycjach bezpłatne zwiedzanie muzealnej ekspozycji oraz spacery po Piszu z przewodnikiem, będące nowością w ofercie placówki skierowanej do grup zorganizowanych.
Tegoroczna Noc Muzeów w Muzeum Ziemi Piskiej, zaplanowana w sobotę 15 maja, odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Obowiązujące obostrzenia uniemożliwiają organizację spotkań w pomieszczeniach zamkniętych, ale dopuszczają indywidulane zwiedzanie. Chętni, z zachowaniem bezpiecznych odstępów, będą mogli także przespacerować się po Piszu pod opieką muzealnego przewodnika.
W godz. 18-22 zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania muzealnych zbiorów – mówi Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. - Dodatkowo przy okazji Nocy Muzeów chcemy premierowo zaprosić do udziału w spacerach po Piszu. To nowość w naszej ofercie skierowanej do grup zorganizowanych, które głównie w sezonie turystycznym odwiedzają Pisz i Ziemię Piską. Nasi przewodnicy podczas wycieczki omówią wiele ciekawych wątków w historii miasta, wskażą ciekawe obiekty i miejsca w przestrzeni miejskiej, które nierozerwalnie wiążą się z dziejami regionu, ale budują także poczucie lokalnej tożsamości.
Pierwsza otwarta grupa, do której mogą dołączyć wszyscy chętni, wyruszy sprzed muzeum o godz. 18.30, kolejna o godz. 20.30. Obie pokonają tę samą trasę  przez bulwary nad Pisą i plac Daszyńskiego do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela. Przewodnicy Muzeum Ziemi Piskiej będą pomagać w odkryciu  na nowo miejsc doskonale znanych z naszej codzienności.

Udział w Nocy Muzeów jest bezpłatny. Zarówno podczas zwiedzania Muzeum jak i podczas spaceru obowiązuje zachowanie bezpiecznego odstępu oraz zakrywanie nosa i ust maseczką.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt