Data dodania: 28.12.2009  |  wyświetlenia: 4369
W muzealnictwie czas płynie wolniej
W muzealnictwie czas płynie wolniej
Dobiega końca remont Muzeum Ziemi Piskiej. Nowy wygląd zyskała ta część muzeum w której do tej pory mieściły się ekspozycje czasowe lub historyczna.

- Będzie to bardziej praktyczne rozwiązanie. Do tej pory kiedy mieliśmy wystawę czasową musieliśmy chować ekspozycję historyczną. To problematyczne dla placówki, która nie ma zaplecza magazynowego - o zmianach w muzeum opowiada Dietmar Serafin, dyrektor placówki.

Wystawa przyrodnicza zyska nowoczesny wygląd i...
Problem z brakiem magazynu powinno od stycznia rozwiązać przekazanie muzeum pomieszczeń ratusza, po Wydziale Organizacyjnym Starostwa Powiatowego.

Środki na modernizację Muzeum Ziemi Piskiej pochodzą z budżetu Gminy Pisz i dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 80 tysięcy złotych.

Oprócz odnowienia części pomieszczeń dzięki dotacji ministerstwa unowocześniona zostanie także wystawa flory i fauny Ziemi Piskiej.

- Wystawa zyska nowy wygląd. Będzie na nowo zaaranżowana i wzbogacona o nowoczesne elementy, na światowym poziomie. Eksponaty będą w większości te same, choć wzbogaciliśmy się też o kilka nowych - zapewnia dyrektor.

W 2010 roku mieszkańcy i turyści będą mogli zbaczyć w muzeum także wystawy czasowe. - Mamy wiele ofert na wystawy czasowe. Ale w muzealnictwie, które powiązane jest z

... zostanie przeniesiona do wyremontowanego pomieszczenia
historią, czas płynie wolniej.

- Przygotowanie wystawy wymaga czasu. Jej prezentacja też trwa dłuższy okres. Ale postaramy się wybrać dla naszych gości najciekawsze propozycje. - tłumaczy Serafin.

Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt