REKLAMA
Data dodania: 30.09.2020  |  wyświetlenia: 2867
W Ratuszu Miejskim powstaje Centrum Bibioteczno-Kulturalne
Polana Kultury w Orzyszu już na finiszu
Nowoczesny kompleks Polana Kultury w Orzyszu już na ukończeniu. Wkrótce nastąpi oficjalne otwarcie orzyskiej biblioteki. Nowe miejsce i nowa jakość, spotkanie tradycji z nowoczesnością - tak prezentować się będzie biblioteka w nowej odsłonie.
Polana Kultury to Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Orzyszu powstałe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego polegającego na dotowaniu projektów związanych z poprawą infrastruktury polskich bibliotek. Na ten cel przyznano Orzyszowi grant w wysokości 968 711,00 zł.


Prawie milionowa dotacja pozwoliła na spektakularną zmianę wizerunku biblioteki i przekształcić ją w nowoczesne centrum dostępu do wiedzy i kultury.
Z dotychczasowego skromnego pomieszczenia wielkości 120 m2 przy ulicy Wojska Polskiego przeniesiemy się na 500 m2, tj. parter Ratusza Miejskiego w Orzyszu. - mówi Joanna Kamieniecka, dyrektor Domu Kultury w Orzyszu - Powstanie tu centrum multimedialne. Takiego miejsca jeszcze w naszym mieście jeszcze nie było. Będzie kolorowo, elegancko i przyjaźnie. To będzie miejsce spotkań dla dorosłych i miejsce zabaw dla dzieci.
Aranżacja wnętrz Polany Kultury inspirowana jest harmonią lasu. Powstała m.in. Brzozowa Czytelnia i Cyfrowa Jabłoń, elementy zastosowane w aranżacji kojarzone są z lasem.


Unowocześniono wypożyczalnię i czytelnię dla dzieci i młodzieży, powstała sala zabaw wyposażona w gry i zabawki edukacyjne oraz sala multimedialna.


Do dyspozycji dorosłych oczywiście również zostanie przygotowana przestrzeń z wydzieloną wypożyczalnią i czytelnią. Osoby niepełnosprawne będą mogły swobodnie poruszać się na wózkach.


W oddzielnym pomieszczeniu utworzone zostanie Lokalne Centrum Aktywności, miejsce spotkań, integracji i nauki dla wszystkich mieszkańców - dodaje Joanna Kamieniecka - Stworzymy ofertę edukacyjną  w zakresie edukacji cyfrowej, prozdrowotnej, czy nauki języków obcych z wykorzystaniem nowych technologii. Ułatwimy dostęp do współczesnej kultury audiowizualnej poprzez np. muzotekę.

Prace adaptacyjne trwają. Obecnie przenoszony jest księgozbiór - ponad 40 tysięcy woluminów, wkrótce dotrze sprzęt multimedialny.
Zapraszam już teraz na Polanę Kultury, zarówno stałych bywalców, jak też tych, którzy nie odwiedzali dotychczas naszej biblioteki. Mam nadzieję, że uda nam się rozbudzić w nich ciekawość i sprawić, by znaleźli coś interesującego i chcieli pozostać tu na dłużej.
Oficjalne otwarcie Polany Kultury planowane jest w listopadzie.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt