Data dodania: 30.11.2009  |  wyświetlenia: 3944
SzTuKa 2009
SzTuKa 2009
Zwycięzcą VI Szkolnego Turnieju Kabaretowego "Sztuka 2009" okazał się kabaret "Patataj" z ZS nr 1 z Pisza. Uczniowie scenką pod tytułem "Matura" najbardziej rozśmieszyli publiczność i jury i wygrali telewizor.

- Celem turnieju jest promocja młodych talentów i popularyzacja satyry, groteski i humoru - mówił Wiktor Nikiel, uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Piszu, który wraz z Kornelią Wyszomierską prowadził "Sztukę".

Zwycięzca turnieju - Kabaret Patataj zaprezentował scenkę pt. "Matura"
Zespoły biorące udział w turnieju zaprezentowały scenki na dowolny temat i piosenkę kabaretową. Jury oceniło wykonawców biorąc pod uwagę ich walory głosowe, osobowość, poczucie humoru i ogólny wyraz artystyczny.

W tym roku w turnieju udział wzięły tylko trzy zespoły. Ale było o co walczyć. Nagrody ufundował Starosta Piski - Andrzej Nowicki. Na zwycięzców pierwszego miejsca czekał telewizor. Nagrodą za drugie miejsce był aparat cyfrowy a za trzecie odtwarzacz DVD.

Kabaretem, który najbardziej rozbawił widownię i dwie komisje jurorskie okazała się formacja "Patataj" z Zespołu Szkół nr 1. "Top-Łan" z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce przyznano kabaretowi "Trutnie" z Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie.

Oprócz nagród ufondowanych przez starostę wszyscy uczestnicy "Sztuki" otrzymali dyplomy i upominki okolicznościowe wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.
 Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt