REKLAMA
Data dodania: 21.02.2020  |  wyświetlenia: 7122
Koszt realizacji całego projektu wyniesie około 11 milionów zł
PDK będzie remontowany. Przyznano 7,6 mln zł dofinansowania
Po ponad dwóch latach od złożenia pierwszego wniosku znalazły się środki na inwestycję w najważniejszym budynku piskiej kultury. Piski Dom Kultury otrzymał dofinansowanie na remont.
We wrześniu 2017 roku rozpoczęły się starania o środki na modernizację piskiej placówki kultury. Niestety, projekt odrzucano, bo kwota o którą aplikował PDK - ponad 7 mln. zł - wykraczała poza budżet przewidziany w ramach tego działania.

Jednak po trzech latach oczekiwania, Zarządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego przyznał środki na realizację projektu przebudowy PDK.
Otrzymałam potwierdzenie, że projekt - Modernizacja i Rozbudowa Piskiego Domu Kultury otrzyma dofinansowanie w wysokości 7 milionów 650 tyś zł. - pisze Katarzyna Sobiech, dyrektor PDK - Dzięki decyzji Zarządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego pula środków na działanie, na które PDK aplikował, została zwiększona, tym samym Piski Dom Kultury otrzymał szansę na realizację w/w projektu.
Budynek, w którym mieści się obecnie Piski Dom Kultury, jeszcze nigdy nie był kompleksowo remontowany. W tym roku placówka obchodzi jubileusz 60-lecia istnienia i wydaje się, że nie mogła otrzymać lepszego prezentu.

Tak wygląda PDK dziś - 21 lutego 2020

Projekt modernizacji zakłada nowoczesne rozwiązania architektoniczne w tym dobudowanie nowej, w pełni wyposażonej sali widowiskowej, mieszczącej 350 widzów. Przebudowane zostaną sale, zamontowane nowoczesne oświetlenie, nagłośnienie.

O projekcie modernizacji PDK pisaliśmy w listopadzie 2017 roku w artykule:
Piski Dom Kultury będzie wyglądał jak Hotel Graf York


Tak będzie wyglądał PDK po realizacji inwestycji

Koszt realizacji całego projektu wyniesie około 11 milionów złotych.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt