REKLAMA
Data dodania: 19.11.2019
Wystąpiło ponad 60 uczestników w 5 kategoriach
XIII Złota Nuta Pisza za nami. Amelia Szyszkowska zwyciężczynią Grand Prix
Fot. PDK
XIII Konkurs Piosenki Polskiej o Złotą Nutę Pisza został rozstrzygnięty. W tym roku o zwyciestwo rywalizowało ponad 60 uczestników w 5 kategoriach. Grand Prix dla piszanki.
Popularność piskiego konkursu wzrasta z każdym rokiem. Do tegorocznych głosowych zmagań oprócz piskich wykonawców przystąpili uczestnicy m.in. z Kolna, Szczytna, Bartoszyc, Białegostoku, Olsztyna, Gdańska i Warszawy.

Komisja w składzie: Paweł Podeszwik (Przewodniczący), Marine Mkrtczjan i Wiesław Nikiel zadecydowali o wyróżnieniu następujących wykonawców:

Zwycięzcy w kategorii wiekowej 6-9 lat:

I miejsce - Anna Chmielewska
II miejsce - Gabriela Farjan
III miejsce - Zuzanna Czerwińska
Zwycięzcy w kategorii wiekowej 10-13 lat:

I miejsce - Amelia Szyszkowska
II miejsce - Julia Rydelek
III miejsce - Maciej Golian

fot. PDK


Zwycięzcy w kategorii wiekowej 14-16 lat:

I miejsce - Amelia Szymańska
II miejsce - Agata Daniłowicz
III miejsce - Magdalena Trapik
Zwycięzcy w kategorii Open:

I miejsce - Aleksandra Golec
II miejsce - Agnieszka Mirkowicz
III miejsce - Alicja Grodzicka
Zwycięzcy w kategorii zespoły:

I miejsce - Zaplątani w Pięciolinię
II miejsce - Dwójeczka
III miejsce - Złote Nutki
Grand Prix XIII Festiwalu Piosenki Polskiej o Złotą Nutkę Pisza zdobyła Amelia Szyszkowska z Pisza.
Wybór jury w naszej ocenie był słuszny - powiedział Rafał Konieczny z Delphy Records. - Amelia podczas festiwalu nie tylko zaprezentowała swój talent wokalny, ale także bardzo dobrze czuła się na scenie, co również było brane pod ocenę. W zeszłym roku, w którym nagrodę Grand Prix otrzymała Aleksandra Czaplicka, Amelia również była brana pod uwagę do nagrody głównej. Cieszymy się, że w tej edycji festiwalu udało się Amelce wygrać i że będziemy mogli wspólnie tworzyć jej autorską piosenkę w siedzibie wytwórni Delphy Records w Warszawie.
W tym roku zdecydowaliśmy się ufundować nagrodę o wartości 2000 zł w postaci tzw. Sesji Songwriterskiej. Zwyciężczyni Grand Prix została już zaproszona do naszego studia w Warszawie, gdzie wspólnie z nią stworzymy jej własną, autorską piosenkę. Podczas Sesji Songwriterskiej, Amelia dowie się jak tworzyć profesjonalne teksty piosenek, jak dopasowywać melodię tekstu i do ogólnego charakteru utworu oraz generalnie - jak wygląda proces powstawania utworu muzycznego od podstaw. Jeżeli laureatka zdecyduje się na dalszą współpracę, wówczas zagwarantujemy jej pełną aranżację stworzonej piosenki wraz z nagraniem studyjnym, wydanie utworu na Spotify i innych platformach streamingowych, pomożemy także nawiązać kontakt z mediami oraz przygotujemy jej kanał YouTube do premiery piosenki tak, aby osiągnąć tysiące prawdziwych wyświetleń.


Udostępnij artykuł na Facebooku  
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt