Data dodania: 19.11.2009  |  wyświetlenia: 3731
Nowe oblicze biblioteki
Nowe oblicze biblioteki
Spotkania z autorami książek, cykl spotkań "Teatr przy stoliku" czy wystawy prac plastycznych to atrakcje, które tej jesieni przygotowała dla czytelników biblioteka publiczna.

Na razie wyremontowano parter budynku. Swoje oblicze zmienił oddział dla dzieci, wejścia i toalety. W ramach remontu robotnicy wymienili podłogi, instalację elektryczną, drzwi i okna. Zamontowano także system przeciwpożarowy, który ma chronić także zbiory książkowe w części dla najmłodszych czytelników.

"Teatr przy Stoliku" cieszy się coraz większym zainteresowaniem Piszan
Biblioteka w Piszu stała się też przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Dzięki zakupionemu schodołazowi, przeszkolony w jego obsłudze personel może wprowadzić osobę korzystającą z wózka inwalidzkiego na każde piętro budynku. Także toaleta na parterze została dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych.

Koszt inwestycji wyniósł 223 409,00 złote. Biblioteka otrzymała na ten cel dotacje z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 150 tys. zł i Gminy Pisz w wysokości 73 409,00 zł.

- Obecnie jesteśmy na etapie pisania kolejnego projektu o dofinansowanie z Ministerstwa Kultury. Jeśli pozyskamy środki, wyremontowane zostaną także pozostałe piętra budynku - powiedziała Piszaninowi Agnieszka Tańcula, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki.

Agnieszka Tańcula przyznaje, że najbardziej zależy jej na rozwijaniu pasji czytelnictwa wśród najmłodszych. Dlatego biblioteka najwięcej swoich działań kieruje właśnie do nich. Między innymi organizując spotkania tematyczne dla dzieci czy spotkania autorskie.

Gościem biblioteki w październiku był Marcin Pałasz. Autor "Opowieści z Krainy Potworów" spotkał się z uczniami klas III-IV Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu i opowiedział o swoich inspiracjach twórczych oraz przyszłych planach.

Cezary Ilczyna i Marian Czarkowski w sztuce "Mąż mojej żony"
Swoje książki w bibliotece w Piszu promował i podpisał także Paweł Beręsewicz. Pisarz jest autorem opowiadań dla przedszkolaków "Co tam u Ciumków?" czy powieści "Na przykład Małgośka". Wydał też kilka tomów wierszy dla dzieci.

4 listopada gimnazjaliści mieli okazję zadać kilka pytań Arkadiuszowi Niemirskiemu, autorowi powieści "Pan Samochodzik i skarby wikingów".

Biblioteka kontynuje także cykl spotkań "Teatr przy Stoliku". W jego ramach w bibliotece gościli aktorzy olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza. Spotkania cieszą się coraz większym zainteresowaniem Piszan.

- Każde kolejne spotkanie z aktorami z olsztyńskiego teatru przyciąga coraz więcej osób. Pamiętam, że w pierwszych spotkaniach uczestniczyło około 60 osób. Wczoraj rozstawiliśmy 128 krzeseł i wszystkie były zajęte - podkreśla Agnieszka Tańcula.

W środę 18 listopada sztukę Miro Gavrana "Mąż mojej żony" mieszkańcom Pisza zaprezentowali aktorzy Cezary Ilczyna i Marian Czarkowski. Jak zwykle było nastrojowo i ciekawie. "Teatr przy Stoliku" daje możliwość obcowania z prawdziwą sztuką przy wykorzystaniu minimalnych środków jej wyrazu. Kolejne spotkanie z tej serii odbędzie się już 2 grudnia.

Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt