REKLAMA
Data dodania: 20.09.2019  |  wyświetlenia: 1012
Mała książka - wielki człowiek. Akcja czytelnicza dla najmłodszych
Rusza kolejna edycja projektu Mała książka - wielki człowiek. Jej celem jest rozbudzić dziecięcą ciekawość poprzez wczesny kontakt z książką.
Po bardzo udanej, ubiegłorocznej edycji pilotażowej skierowanej do trzylatków, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Piszu ponownie bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Mała książka–wielki człowiek”. Tym samym najmłodsi mieszkańcy naszego miasta będą mieli okazję zaprzyjaźnić się ze słowem drukowanymi i pokochać książki na całe życie.
Jest to projekt dla dzieci w wieku 3-6 lat, realizowany przez Instytut Książki we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. - mówi Katarzyna Sawicka, Dyrektor MGBP w Piszu.
Każde dziecko w wieku przedszkolnym otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. W wyprawce dzieci znajdą książeczkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także Kartę Małego Czytelnika.


Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania - kontynuuje dyrektor biblioteki. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce - bibliotekę i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dla dzieci i ich rodziców.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt