REKLAMA
Data dodania: 16.05.2019  |  wyświetlenia: 2326
Wyłoniono najlepszych recytatorów z powiatu piskiego
Gabrysia, Anielka i Amelka pojadą na finał wojewódzki Wierszowiska
30 najlepszych recytatorów z powiatu piskiego zaprezentowało swoje umiejętności recytatorskie podczas eliminacji do etapu wojewódzkiego Wierszowiska 2019r.
Wykonawcy zaprezentowali się w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięzcy przesłuchań miejskich z Pisza, Rucianego-Nidy, Białej Piskiej i Orzysza wystąpiło z repertuarem zarówno poezji dziecięcej - Brzechwa, Tuwim, jak też literaturą dla dorosłych - Leśmian, Szymborska. Jury w składzie: Magdalena Rydel, Krystyna Rękawek i Małgorzata Świerczewska podjęło się karkołomnego zadania oceny występów artystów.
Cieszę się, że tak wiele młodych osób chce recytować. Wiem, że to zasługa ich samych, ale także rodziców i nauczycieli, którzy pomagają w przygotowaniach do tego największego recytatorskiego wydarzenia roku - mówiła Małgorzata Świerczewska - Każdy z was, stojąc na tej scenie jest wygrany.
Repertuar, dykcja, intonacja i zachowanie sceniczne - prawdziwy recytator musi być znakomicie przygotowany, skupiony i odważny.
Ja się zawsze stresuję - mówi jedna z uczestniczek - boję się, że zapomnę tekstu.
Obawy okazały się niepotrzebne, żaden z wykonawców nie miał kłopotu z odtworzeniem przygotowanych utworów. Problemy pojawiały się z interpretacją.


Aby recytować, trzeba zrozumieć wiersz. To sekret dobrych mówców - mówiło jury - Należy dokładnie przeanalizować słowo po słowie, by wiedzieć, co autor miał na myśli. Potem przekazać to tak, by słuchacz zrozumiał, co mamy do powiedzenia. Niezrozumienie tekstu przez recytatora, to niezrozumienie go przez słuchacza.
Powiat piski w etapie wojewódzkim będą reprezentowały recytatorki z Pisza. W kategorii klas I-III Aniela Szymanowska z SP 1, w kategorii IV-VI Amelia Szyszkowska z SP 1, w kategorii VII-VIII i gimnazjum Gabriela Przygoda z OSM w Piszu.

Kat I-III
I miejsce - Aniela Szymanowska SP 1 Pisz
II miejsce - Maria Paprota SP Snopki
III miejsce - Hanna Pruchnik Sp Nr 4 Pisz
Wyróżnienie - Maria Grabowska Ruciane-Nida, Gabriela Gałązka Orzysz

Kat IV-VI
I miejsce - Amelia Szyszkowska SP 1 Pisz
II miejsce - Lena Schramke Ruciane-Nida
III miejsce - Zuzanna Łukasik Ruciane-Nida
Wyróżnienie - Inka Bazydło Sp Nr 4 Pisz

Kat klas gimnazjalnych
I miejsce - Gabriela Przygoda OSM Pisz
II miejsce - Paulina Kulągowska Prywatne Gimnazjum w Piszu
III miejsce - Aleksandra Olszewska Gimnazjum Katolickie w Piszu
Wyróżnienie - Natalia Prokopczuk

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt