REKLAMA
Data dodania: 07.05.2019  |  wyświetlenia: 1135
#biblioteka otwarta dla każdego. Rozpoczyna się tydzień z książką
Początek maja już od 16 lat kojarzony jest ze wzmożonym ruchem w jednostkach kulturalnych, szczególnie w bibliotekach. Wszystko za sprawą Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2019 odbędzie się pod hasłem „#biblioteka”. Wybór tegorocznego hasła XVI edycji Tygodnia Bibliotek uzasadniono następująco.
Za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych [źródło: sbp.pl]
I taka właśnie jest biblioteka - w najmłodszych rozbudza ciekawość świata, nieco starszym ułatwia jego poznawanie, a dla najstarszych jest miejscem kulturalnych spotkań  i pierwszym przystankiem do najwspanialszych podróży w wymarzone miejsca, z ciekawymi ludźmi i najpiękniejszą literaturą.

W naszym mieście przygotowano na tę okazję spektakle teatralne dla dzieci, spotkania z literaturą dla dorosłych. W tych dniach warto wybrać się do biblioteki, by wypożyczyć interesującą pozycję książkową z wciąż uzupełnianego księgozbioru.


Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt