REKLAMA
Data dodania: 04.03.2019  |  wyświetlenia: 1671
Inauguracja obchodów 50-lecia Muzeum Ziemi Piskiej
O miłości na Mazurach w odległych czasach - wykład Jerzego Marka Łapo na dobry początek otwarcia nowego półwiecza piskiej placówki kultury.
Dwa tygodnie później niż planowano odbyło się pierwsze spotkanie w ramach tegorocznego cyklu wydarzeń organizowanych przez Muzeum Ziemi Piskiej.  Była to zarazem oficjalna inauguracja obchodów 50-lecia piskiego Muzeum. Goście po raz pierwszy zostali przyjęci w nowej sali konferencyjnej zaadoptowanej w ramach niedawnej modernizacji placówki.


Dr Jerzy Marek Łapo w swoim wykładzie zdradził Czego na co dzień nie mówią w muzeum… Kontakty damsko-męskie i erotyka na dawnych Mazurach. Historyczne ujęcie tematu oparte zostało na prezentacji dorobku badań archeologicznych, zdjęciach i grafikach. Były również ciekawostki na temat miłości, o których można było przeczytać w gazetach sprzed lat.


Uzupełnieniem wykładu był koncert w wykonaniu niecodziennego duetu. 90-letniej Helenie Napierale towarzyszyła o wiele młodsza Małgorzata Makowska, która akompaniowała seniorce na tradycyjnej harmonii pedałowej.


Kolejne muzealne wydarzenie już 15 marca. Tym razem tematem będzie literacki dorobek kobiet z Warmii i Mazur. Wykład wygłosi prof. dr hab.  Zbigniew Chojnowski. Część muzyczną zapewni Anna Broda.Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt