REKLAMA
Data dodania: 04.10.2018  |  wyświetlenia: 6292
Mamy oświadczenie dystrybutora
Kto w Piszu blokuje Kler? - pytają czytelnicy
Po wakacyjnej, przedłużonej nieco przerwie, Kino w Twoim Mieście powraca do Pisza i Rucianego-Nidy, ale repertuar, który przygotowali dystrybutorzy różni się w tych dwóch miastach. Nie wzbudziłoby to wielkiej sensacji, gdyby nie fakt, że chodzi o Kler.
O obrazie Wojciecha Smarzowskiego mówiło się w mediach jeszcze przed jego oficjalną projekcją. Zanim wszedł do kina, wielu zachwycił, innych zaś oburzył. Ma pokazywać "prawdziwe oblicze" Kościoła. To oblicze chcieliby zobaczyć i samodzielnie ocenić jego wiarygodność, mieszkańcy naszego kraju. Niestety, nie wszyscy będą mieli okazję.

Filmu nie zobaczą u siebie mieszkańcy Ostrołęki, pomysły z zablokowaniem "Kleru" pojawiły się też m. in. w Ełku i Grodzisku Mazowieckim. W Siemiatyczach w trybie wyborczym Burmistrz pozwał lidera sojuszu tamtejszej lewicy, za rzekome zabranianie projekcji w ośrodku kultury. Bojkotu Kleru zażądał właściciel kamienicy, w której mieści się kino Giewont w Zakopanem. A co z emisją w Piszu?
W swoim repertuarze mają Kler - pisze do nas czytelnik - wystarczy popatrzeć na ofertę Kina w Twoim Mieście. Wszędzie tam gdzie grają - Ryn, Bielsk Podlaski, Białowieża, Ruciane-Nida -proponują Kler, tylko u nas dali jakiś tematyczny zamiennik - Zakonnica.
Do kina chodzę niezmiernie rzadko - pisze kolejny czytelnik - tym razem jednak postanowiłem zobaczyć, co takiego stworzył ten Smarzowski, co skłóciło pół społeczeństwa. Za reżyserem Drogówki nie przepadam, ale uważam, że coś co wzbudza dyskusje należy obejrzeć, by mieć swoje zdanie. Ale Kleru nie będzie w niedzielę w PDK, dlaczego?
Zwróciliśmy się do dystrybutora Cinema Lumiere Kino w Twoim Mieście z zapytaniem o to, czym kierował się dobierając filmy dla mieszkańców naszego miasta i dlaczego pominął kontrowersyjny Kler?
Podczas ustalania repertuaru w Piskim Domu Kultury nie mieliśmy żadnych nacisków związanych z doborem tytułów filmów. Gramy w kilkudziesięciu lokalizacjach w północno-wschodniej Polsce i wymaga to od nas pewnej elastyczności, żeby zgrać trasę, terminy i tytuły seansów filmowych z zapotrzebowaniem. Nie oznacza to, że mieszkańcy Pisza nie obejrzą filmu "Kler". Zainteresowanych filmem zapraszamy 25 października.
Niecierpliwi widzowie mogą już w najbliższą sobotę obejrzeć Kler w Rucianem-Nidzie, wytrwalsi poczekają do końca października, a tych, którzy postanowią poczekać na emisję w domowych warunkach informujemy, że w pierwszej połowie 2019 r. produkcja trafi do sieci.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt