REKLAMA
Data dodania: 08.09.2018  |  wyświetlenia: 3605
Piska Noc Kultury, Festiwal Runa Leśnego i Narodowe Czytanie
Niezwykle kulturalny weekend
Powróćmy jak za dawnych lat - cytat z piosenki Sławy Przybylskiej stał się mottem tegorocznej III Piskiej Nocy Kultury. Wydarzenie to rozpocznie kulturalny piski weekend.
Najpierw o 18.00 wizyta w Muzeum Ziemi Piskiej  i słów kilka o Wojciechu Kętrzyńskim podczas konferencji organizowanej w ramach wojewódzkich obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zdobywszy wiedzę historyczną, cofnąć możemy się w czasie o parę dekad.

O 19.00 na Placu Daszyńskiego przeniesiemy się w lata 20,30 i 40 minionego wieku. Wysłuchamy standardów muzyki w wykonaniu Piskiej Orkiestry Dętej i towarzyszących im muzyków.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców, to będzie prawdziwa Retromania - mówią organizatorzy wydarzenia - wstęp jest bezpłatny, prosimy jednak o założenie stroju nawiązującego do klimatu tamtych lat.
W stylizowanych ubiorach można będzie wykonać fotografię lub, dla osób z dużym dystansem do siebie, karykaturę.

Ubiegłoroczna zabawa podczas Piskiej Nocy Kultury
Jutro od 15.00  klimat ludowy - uczta tak dla ducha, jak i ciała. Festiwal Runa Leśnego rokrocznie przyciąga smakoszy domowych specjałów, nie bez powodu, gdyż główną atrakcję stanowi konkurs kulinarny na najsmaczniejszą potrawę przygotowaną z darów lasu.
 
Uczestnicy konkursu zaskakują umiejętnościami
Wydarzeniu towarzyszyć będzie Narodowe Czytanie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego. Tegoroczna lektura wybrzmi z ust doktora Lubicza z Klanu, czyli zaproszonego na tę okazję Tomasza Stockingera.

Źródło: Facebook/Tomasz Stockinger
A jeśli tego będzie mało, można iść na romantyczno-kulturalny spacer nad jezioro Roś. Tam zastaną nas sportowe zmagania żeglarzy, rozpoczętych dzisiaj Mistrzostw Polski w Sprintach w klasie Cadet o Puchar Jeziora Roś.

Szczegóły imprez w Kalendarzu Wydarzeń Piszanina.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt