REKLAMA
Data dodania: 24.08.2009  |  wyświetlenia: 9989
Impreza w myśliwskim stylu
Impreza w myśliwskim stylu
Przedostatnia sobota sierpnia upłynęła pod znakiem Myśliwskich Smaków. Plac amfiteatru PDK zazielenił się od strojów leśników i myśliwych, którzy tłumnie stawili się na imprezie poswięconej tradycji łowieckiej.

Przedostatnia sobota sierpnia upłynęła pod znakiem "Myśliwskich Smaków". Plac amfiteatru przy Piskim Domu Kultury zazielenił się od strojów leśników i myśliwych, którzy tłumnie stawili się na imprezie poswięconej tradycji łowieckiej.

Wojciech Charewicz ogłasza zwycięzców konkursu na najlepszą nalewkę.
Wydarzenie, którego celem miała być promocja Ziemii Piskiej od wieków związanej z łowiectwem, rozpoczęło się uroczystym powitaniem gości przez prowadzącego - Wojciecha Charewicza, który zapoznał publiczność z programem imprezy.

Na wszystkich, którzy tego popołudnia przyszli na teren amfiteatru czekał szereg atrakcji. Można było posłuchać gwary mazurskiej, w wykonaniu Dietmara Serafin, dyrektora Muzeum Ziemii Piskiej. Prezentowano psy zaliczane do ras myśliwskich a także sygnały, ktorymi na polowaniu wabi się zwierzynę.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Leśnego Kompleksu Promocyjnego Lasy Mazurskie. Odbywał się tam konkurs edukacyjny - za poprawną odpowiedź na wylosowane pytanie, uczestnik konkursu sam wybierał upominek, który chciał otrzymać jako nagrodę.

Chętni mogli wziąć udział także w innych konkursach: strzeleckim, kulinarnym i na najlepszą nalewkę. W składzie jury oceniającej konkurs kulinarny znaleźli się m.in. prowadzący imprezę Wojciech Charewicz i Grażyna Leszczyńska - wiceburmistrz Pisza. Nalewki oceniali m.in. Jan Alicki - burmistrz Pisza i Marcin Andrulonis z firmy Auto Idea z Olsztyna - sponsora imprezy.

W budynku Domu Kultury miała miejsce ekspozycja fotografii i trofeów łowieckich. Wystawa cieszyła się powodzeniem zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników imprezy, którzy chętnie fotografowali się w otoczeniu wypchanych, leśnych zwierząt.

Ryszard Wolbach - wokalista zespołu Babsztyl zachęcał publiczność do tańca.
Jedną z najbardziej wyczekiwanych atrakcji była degustacja pieczonego dzika. Mięso rozeszło się w mgnieniu oka, a ci, którzy ze względu na zmianę w programie imprezy, nie zdążyli na tę ucztę, nie kryli swojego rozczarowania.

O godzinie 19.00 na scenie amfiteatru zaprezentował się zespół sygnalistów myśliwskich "Galindowe Rogi" z Nadleśnictwa Maskulinskie z Rucianego Nidy. Zespół zapoznał publiczność z najpopularniejszymi fanfarami i hejnałami myśliwskimi.

Gwiazdą imprezy był zespół Babsztyl, doskonale znany miłośnikom muzyki country. Powstały w 1977 roku w Gdańsku, zespół zachęcił piską publiczność do tańca takimi przebojami jak: " W siną dal", "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa" czy "Sweet Home Alabama". W repertuarze muzyków na ten wieczór znalazły się także bardziej refleksyjne utwory jak: "Kiedy góral umiera" czy "Ballada o samotności". Imprezę zakończył występ zespołu Grand.

Już teraz wiadomo, że impreza "Myśliwskie Smaki" będzie wydarzeniem cyklicznym. Następna jej edycja odbędzie się już w przyszłym roku. Planujemy jeszcze więcej atrakcji - zapewniają organizatorzy.

Pomysłodawcą imprezy jest Magdalena Roering - Prezes Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej "Mazury Południowe".  LOT MP było głównym organizatorem wydarzenia, znaczący wkład w organizację wniosły też Nadleśnictwa Piskie i Drygały.

Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt