REKLAMA
Data dodania: 11.08.2009  |  wyświetlenia: 6814
Piski sukces na Mazury Hip-Hop Festiwal
Piski sukces na Mazury Hip-Hop Festiwal
Bitwa beatbox w ramach Hip Hop Festiwalu w Giżycku sprawiła, że zadrżały mury Twierdzy Boyen. Przyczynił się do tego także Fazik z Pisza, który wywalczył 4 miejsce w tych ogólnopolskich zmaganiach beatboxerów.

Stają do walki naprzeciwko siebie, patrzą sobie w oczy i próbują wyczuć przeciwnika. Pod sceną rozkrzyczany tłum dopinguje swoich ulubieńców. Na sygnał prowadzącego zaczyna się pojedynek. Mury giżyckiej Twierdzy Boyen w piatkowy wieczór zadrżały od dźwięków... wydobywających się z gardeł beatboxerów.

Do walki stanął także reprezentant Pisza - Fazik, który bez problemu przeszedł przez eliminacje i odpadł dopiero w walce o wejście do finału. Piski beatboxer zajął w ogólnopolskich zawodach w Giżycku 4 miejsce, przy bardzo wysokim poziomie tegorocznych zmagań. Zwycięzcą bitwy beatboxowej został aktualny wicemistrz Polski w beatboxie - Pejot.

Fazik podczas showcase przed koncertem Molesty Ewenement w Piszu.
- Najtrudniejszym pojedynkiem była dla mnie bitwa z Kornelio, który zajął 2 miejsce. Chłopak ma naprawdę dobrą technikę, bardzo mnie zaskoczył swoim charakterystycznym dźwiękiem - "kroplą wody" - opowiada Fazik - Jestem bardzo zadowolony z 4 miejsca, to duże wyróżnienie, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę klasę i doświadczenie moich przeciwników. Wielu z nich regularnie bierze udział w bitwach organizowanych w całej Polsce. To były dopiero moje 3 zawody - dodaje beatboxer.

Fazik czyli Karol Stomski jest doskonale znany mieszkańcom Pisza. Beatboxem interesuje się już prawie 10 lat. Wszystko zaczęło się od płyty Paktofoniki "Kinematografia" i zamieszczonego na niej beatboxu Sota w kawałku "Popatrz (uliczny reportaż z dworca)". Na poprawę jego warsztatu niewątpliwie miało wpływ spotkanie ze Zgasem, wielokrotnym mistrzem Polski w beatboxie i jednym z najbardziej znanych beatboxerów w naszym kraju.

Fazik, reprezentant DSP Squad, do tej pory specjalizował się głównie w beatboxie wykonywanym bez użycia mikrofonu. Czyli takim typowym ulicznym beatboxie do freestylu. Od około pół roku piski beatboxer doskonali technikę z wykorzystaniem mikrofonu.

W redakcji Piszanina Fazik zaprezentował krótki pokaz beatboxu
Potrzebujesz Flash Playera by zobaczyć zawartość.
Pierwszy raz przed szerszą publicznością Fazik zaprezentował się w 2003 roku podczas Summer Hip Hop Camp, gdzie zagrał support przed WWO. Od tego czasu występował przed wieloma gwiazdami polskiego hip-hopu m.in. przed Numerem Raz czy Joką z Kalibra 44, którzy występowali w Rucianem.

Jego beatbox mogliśmy usłuszeć przed koncertem Jamala i O.S.T.R. w Gdańsku, kolejno w lutym i maju tego roku a ostatnio także w Piszu przed występem Molesty Ewenement.

- W najbliższym czasie planuję dalsze występy na koncertach w różnych miejscach kraju. Będę też intensywnie ćwiczył, bo przymierzam się do nagrania solowego materiału - opowiada Fazik zapytany o beatboxowe plany na przyszłość

- Będzie mnie można także usłyszeć w produkcjach undergroundowych hiphopowców z Wrocławia, Gdańska i Warszawy oraz lokalnego - Zielone Płuca Polski. A za rok na pewno znowu wezmę udział w beatbox battle w ramach Mazury Hip Hop Festiwal w Giżycku. Podobną bitwę chcemy też zorganizować przy następnej edycji Kroku Piskiego Stylu. Zatem do usłyszenia na koncertach!

 

Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt