Data dodania: 14.05.2018  |  wyświetlenia: 2763
Komplet publiczności na spotkaniu z Bogusławem Wołoszańskim
Wołoszański otrzymał piękny bukiet bzu i portret od mieszkańca Pisza
Bogusław Wołoszański - autor popularnych programów telewizyjnych i książek historycznych był gościem Muzeum Ziemi Piskiej podczas piątkowego spotkania w Piskim Domu Kultury.

Nietypową lekcję historii przygotowało Muzeum Ziemi Piskiej - tradycyjna szkolna ławka zamieniona została na fotel w domu kultury, a nauczyciel na znanego prezentera, autora programów telewizyjnych, popularyzatora historii - Bogusława Wołoszańskiego. Temat lekcji nawiązywał do wydarzeń militarnych okresu I wojny światowej i zawierał wątki dotyczące Pisza i terenów Mazur.


Wykład Pana Bogusława Wołoszańskiego

Opublikowany przez Muzeum Ziemi Piskiej 11 maja 2018


Po zakończeniu wykładu, uczniowie, czyli zgromadzona w PDK widownia, mieli wiele pytań do nauczyciela. Pytania dotyczyły zarówno historii naszego kraju, jak też działalności Bogusława Wołoszańskiego i jego przygody z historią, trwającej ponad 35 lat.

Spotkanie z Bogusławem Wołoszańskim cieszyło się ogromnym zainteresowaniem - mówi dr Aneta Karwowska, Dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej - nie tylko piszan, ale mieszkańców całego regionu. Okazało się, że Piski Dom Kultury nie zdołał pomieścić wszystkich miłośników przeszłości naszego kraju. Dlatego też mam nadzieję, że wizyta Bogusława Wołoszańskiego w Piszu nie była ostatnią. Gość nie wykluczył, że w przyszłości ponownie odwiedzi nasze miasto, a w planach zarezerwuje także czas na spotkanie z pasjonatami historii.

Bogusław Wołoszański wróci do domu z pięknym bukietem bzu oraz pamiątkowym portretem, wykonanym przez Piszanina - Wiesława Gotowicza. Miłym akcentem spotkania był występ Wojciecha Popielarza - artysty z Ełku.
Po spotkaniu wykładowca podpisywał swoje publikacje. Na koncie Wołoszańskiego jest ponad 20 książek o tematyce historycznej, 15 zeszytów z cyklu Sensacje XX wieku. Jest autorem scenariuszy programów historycznych, seriali dokumentalnych oraz filmów.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt