Data dodania: 17.04.2018  |  wyświetlenia: 1364
20 kwietnia o godzinie 18.00 w PDK
Koncert Chóru Reprezentacyjnego Wojska Polskiego
Prelekcje, konferencje, spotkania ze świadkami historii - to wydarzenia, które od początku roku przygotowuje dla nas Muzeum Ziemi Piskiej.

Ten rok jest wyjątkowy, obchodzimy 100-lecie Niepodległości Polski - mówi dr Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. - Staramy się każdym wydarzeniem podkreślać wyjątkowość tej rocznicy.

20 kwietnia kolejne wydarzenie - wystąpi chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Wojskowi muzycy poprzez różnorodne środki wyrazu artystycznego: muzykę, taniec, śpiew oraz słowo kultywują tradycje narodowe i chwałę oręża polskiego. Koncert odbędzie się o godzinie 18.00 w sali widowiskowej PDK. Wstęp wolny.

Tego samego dnia odbędzie się konferencja naukowa „Warmia i Mazury na drodze ku niepodległej Polsce. W setną rocznicę niepodległości Polski”.

To wydarzenie organizowane jest z myślą o uczniach piskich szkół.- kontynuuje dyrektor muzeum - Młodzież będzie miała okazję zapoznać się z tematyką, która nie jest prezentowana w programie nauczania.

W konferencji weźmie udział pięciu prelegentów, reprezentujących głównie środowisko naukowe z naszego regionu, którzy są pracownikami lub współpracują z Ośrodkiem Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt