Data dodania: 23.03.2018  |  wyświetlenia: 2433
Eliminacje powiatowe 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
Sztuka recytacji zanika... lub istnieje gdzie indziej
Prawie jak teatr jednego aktora, tyle że aktorów było trzech. Dwóch konkursowych i jeden poza konkursem. Tak wyglądały piskie eliminacje powiatowe 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Czy miłośnicy sztuki recytatorskiej to jednostki? Czy może mieszkają gdzie indziej? Jaki jest powód tak niskiej frekwencji? Odpowiedzi szukała organizatorka, Małgorzata Świerczewska z Piskiego Domu Kultury.

Brakuje współpracy i zaangażowania szkół - mówiła. - To nauczyciele powinni wytyczać drogę młodym recytatorom, podpowiadają autorów i repertuar. Pamiętam czasy, gdy w eliminacjach Konkursu Recytatorskiego brało udział tylu uczestników, co w Wierszowisku (konkurs recytatorski dla szkół podstawowych - przyp.red).

Te czasy chyba już nie wrócą, bo w ostatnich latach nie zdarzyło się, aby było więcej niż pięciu chętnych stanąć w konkursowe szranki. Młodzi ludzie mają szereg atrakcji do wyboru, a sztuka słowa nie jest zbyt popularna. Co dało się zauważyć.

Startujące w konkursie uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Białej Piskiej - Natalia Sierzputowska i Agata Wejs, zakwalifikowały się do etapu rejonowego. Wystąpiły z utworami Bolesława Leśmiana, Tadeusza Różewicza i Aleksandra Puszkina oraz prozą Bolesława Prusa i Witolda Gombrowicza.

14 kwietnia staną do rywalizacji w konkursie rejonowym.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt