Data dodania: 25.01.2018  |  wyświetlenia: 2484
Warto przyjść z dzieckiem w piątek od 10.00 do 18.00
Zabawa z edukacją w tle. Festyn OPiTu dla najmłodszych.
Nuda zimą nam nie straszna, a uzależnieniom mówimy stop - pod takim hasłem rozpoczął się dzisiaj edukacyjno-profilaktyczny piknik rodzinny zorganizowany przez Ośrodek Profilaktyki i Terapii w Piszu.

W sali gimnastycznej byłego Gimnazjum nr 1, dzieci w towarzystwie rodziców mogły spędzić czas uczestnicząc w wielu atrakcjach. Było 15 tysięcy klocków, dmuchane zamki, malowanie twarzy, gry, karaoke i przekąski - naleśniki i popcorn.

To dzień rozrywki i dbania o zdrowie - mówi Urszula Zduńczyk, dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Terapii w Piszu - ma wymiar edukacyjny. Chcemy, aby rodzice znaleźli chwilę czasu dla swoich pociech i spędzili go na wspólnych zabawach. Akcja ma wydźwięk profilaktyczny z uwagi na to, że oderwiemy pociechy od telefonów, tabletów i komputerów.

Ćwiczono więc widzenie przestrzenne i rozwijano wyobraźnię, doskonalono umiejętności manualne, a przede wszystkim trenowano cierpliwość i skupienie uwagi. Wszystko w atmosferze twórczej uwagi i z uśmiechem na ustach.

Kto nie przybył dziś, nic straconego. W piątek od 10.00 do 18.00 drugi dzień pikniku. Zachęcamy do przybycia z pociechami. 

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt