Data dodania: 15.01.2018  |  wyświetlenia: 2786
WOŚP 2018: wybrzmiały koncerty, rozbłysło światełko do nieba
Pisz zebrał 25864,75 złotych, cały powiat piski 77637,25
26 Finał WOŚP za nami, kwesty wolontariuszy zakończone, wybrzmiały koncerty, rozbłysło światełko do nieba. Wprawdzie ostateczną kwotę, jaką uzbierała orkiestra poznamy najprawdopodobniej w marcu, po zakończeniu wszystkich aukcji, to wiadomym jest jak hojni byli piszanie.

Choć tegoroczna zbiórka nie zakończyła się pobiciem ubiegłorocznego rekordu - 28 024,21 zł, to brakowało niewiele. 25864,75 - taką kwotę dołożymy do puszki Jurka Owsiaka. Dobre serce i szczodrość wraca do nas po wielokroć. Ze środków pochodzących z 25 finału WOŚP 2017 roku Fundacja WOŚP przekazała dla Szpitala Powiatowego w Piszu sprzęt medyczny o wartości 200 tyś zł.

Rozpoczęliśmy od szkolenia wolontariuszy przez piską Policję - informuje Jolanta Wdowiarska, szefowa Piskiego Sztabu WOŚP - następnie rozdaliśmy identyfikatory, puszki do kwestowania i gadżety mające ułatwić zbieranie pieniędzy. Do wspólnego grania zgłosiło się ponad 80 wolontariuszy. Nad ich bezpieczeństwem czuwali policjanci, strażacy, opiekunowie z Piskiego Sztabu WOŚP oraz wielu chętnych rodziców, opiekunów, po prostu osób dobrej woli.

Fot. www.facebook.com/katarzynasobiech

W ramach wspólnego „grania” na scenie Piskiego Domu Kultury odbyły się licytacje ofiarowanych przez darczyńców na aukcję przedmiotów, m. in. koszulek, kalendarzy, filmów i książek z logo 26 Finału WOŚP. Były koncerty, występy, pokazy, nawet możliwość wspólnego poruszania się Fitness „Trenuj dla WOŚP".

Fot. www.facebook.com/katarzynasobiech

Fot. www.facebook.com/katarzynasobiech

W Powiecie Piskim kwesty wolontariuszy WOŚP odbywały się w Orzyszu i Rucianem-Nidzie i to z doskonałym wynikiem - Kochani, ORZYSZ zebrał 32.743,11 zł - informuje Dom Kultury w Orzyszu. Przypomnijmy tam uwagę mieszkańców przykuł niecodzienny pokaz mody.

Fot. https://www.facebook.com/dkorzysz

Ruciane-Nida zebrało 19 029,39 zł. W Białej Piskiej nie prowadzono zbiórki. Łącznie Powiat Piski zebrał 77637,25 zł.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt