Data dodania: 07.06.2017  |  wyświetlenia: 11888  |   ROZWIŃ TREŚĆ ARTYKUŁU
Krzysztof Daukszewicz odwiedził piskich czytelników
Książki wieczorową porą smakują najlepiej. Mogli przekonać się o tym uczestnicy Nocy Bibliotek. Wielkie Święto promujące czytelnictwo, odbywało się w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Czytanie porusza”. Tego dnia przygotowaliśmy kilka atrakcji dla czytelników. Nocne czytanie zaczęliśmy już w godzinach porannych dla dzieci. Podczas spotkania, dzieci obejrzały bajkę braci Grimm w wykonaniu aktorów Teatru KRAK – ART w Krakowie. Brały także udział w warsztatach teatralnych i zabawach przygotowanych na podstawie bajki.

Wieczorem odbyło się spotkanie autorskie z niezwykłym gościem biblioteki – Panem Krzysztofem Daukszewiczem, popularnym satyrykiem, kompozytorem, pieśniarzem, felietonistą i autorem wielu książek. Dwugodzinne spotkanie przebiegło w bardzo wesołej atmosferze. Nasz gość rozbawił publiczność do łez historiami zaczerpniętymi z jego życia.

Barwnie i zabawnie opowiadał o osobach z marginesu społecznego tzw. menelach napotykanych przez niego w trakcie podróży po kraju. To właśnie im poświęcił książkę pt. „Meneliki”. Nie zabrakło historii usłyszanych na CB radio i jak na satyryka politycznego przystało, pojawiły się anegdoty dotyczące bieżących wydarzeń politycznych w kraju. Artysta zaprezentował także utwory muzyczne z najnowszej płyty pt. „Ballada o Wyklętych Kredkach”. Podczas spotkania  uczestnicy mogli zakupić płytę i książkę pt.„Prosto z ambony” i uzyskać dedykację od Krzysztofa Daukszewicza.

Nadesłane przez: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Piszu
Fot. Krzysztof Szyszkowski

1 / 10
Udostępnij to zdjęcie na Facebooku  
Komentuj na Facebooku - cały artykuł i galerię zdjęć
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt