Data dodania: 22.09.2016  |  wyświetlenia: 32121
Wioskowy festyn w rytmie przyrody, czyli Rykowisko na Żurawinach
Jesienny festyn w Pogobiu Średnim ma swój klimat. Organizatorzy mocno nawiązują do otaczających wioskę mokradeł pełnych żurawin oraz puszczy, gdzie akurat odbywa się gody jeleni. Takie połączenie gwarantuje dobrą zabawę.

Mieszkańcy Pogobia Średniego oraz zaproszeni goście z okolicznych miejscowości bawili się w sobotę na „Żurawinach na Rykowisku”. To festyn wiejski odbywający się od kilku lat, który przyciąga atmosferą i różni się od innych tego typu imprez. Lokalni organizatorzy postanowili nawiązać do otaczającego wieś lasu, który od wieków wyznaczał rytm życia w niewielkich, mazurskich osadach. Stąd, oprócz tradycyjnych występów artystycznych czy stoisk z domowych jadłem, które w Pogobiu smakowało naprawdę szczególnie, przygotowano warsztaty robienia łódek z kory oraz strzelanie do celu z wiatrówki.

Nie mogło zabraknąć nawiązania do rykowiska. Gody jeleni to zdaniem wielu najpiękniejszy spektakl przyrody. W sobotę każdy chętny mógł wziąć udział w konkursie ryczenia na byle czym lub pogoni za jeleniem. Około 50 osób rywalizowało w II Biegu Raciczkową Trybą. Najpierw odbyły się dwa biegi dzieci i młodzieży, a następnie na najdłuższą trasę wybiegli dorośli. Najszybszy na odcinku liczącym 5,5 km okazali się Marcin Ambroziak z Rynu oraz Sylwia Murach z Mikołajek.

Udostępnij tę galerię na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt