Data dodania: 17.09.2015  |  wyświetlenia: 73954
VII Dożynki Gminne w Piszu
VII Dożynki Gminne w Piszu
W minioną niedzielę w Piszu odbyły się VII Dożynki Gminne. Uroczystość święta plonów rozpoczęła się od polowej mszy dziękczynnej, którą poprowadził ks. proboszcz Tomasz Orłowski z Turośli. Po mszy wystąpiła Piska Orkiestra Dęta.

Gospodarzem dożynek był Burmistrz Pisza. Andrzej Szymborski otrzymał z rąk starostów dożynek bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbiorów. Następnie gospodarz oraz zaproszeni goście i sołtysi podzielili się tym chlebem z mieszkańcami Pisza i całej gminy. Ceremonii dopełnił pokaz Mazurskiego Obrzędu Plonu w wykonaniu Grupy Rekonstrukcyjnej ze Snopek.

Dożynki były również okazją do wręczenia Odznaki Honorowej „Zasłużony dla Rolnictwa”. Podczas dożynek odbyło się również wiele zwyczajowych konkursów. Sołectwa z naszej gminy rywalizowały na przepiękne wieńce dożynkowe i równianki, a także stoiska i potrawy regionalne.

W trakcie imprezy odbyło się również wiele konkursów sportowych i zabaw, które dostarczały ich uczestnikom i publiczności wiele emocji. Duch rywalizacji pomiędzy zawodnikami najlepiej widać było podczas konkursu na najsilniejszą kobietę i najsilniejszego mężczyznę gminy Pisz. Puchary w tym konkursie ufundował senator Marek Konopka.

W dożynkach gminnych udział wzięło także wielu wystawców, a mieszkańcy Pisza – jak zwykle nie zawiedli. Zwłaszcza, że program dożynek obfitował również w koncerty i występy muzyczne. Wystąpiły: Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Piska, Zespół Biesiadny My Piszanie, Grupa Kalina z Kalinowa, Kapela podwórkowa Klika z Białej Piskiej, Zespół Metrum z Wiartla oraz zespoły Majkel i Debiut. Na zakończenie publiczność roztańczyła gwiazda tegorocznych dożynek – Magdalena Niewińska.

Źródło: www.pisz.pl
Fot: arch. PDK

Udostępnij tę galerię na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt