Data dodania: 21.05.2015  |  wyświetlenia: 3126
Najlepsza z bibliotek miejsko - gminnych
Piska Biblioteka otrzymała prestiżowy tytuł
Wczoraj w Olsztynie odbyło się uroczyste wręczenie tytułów Bibliotheca Bona dla wyróżniających się placówek w naszym województwie. Piska Biblioteka została uhonorowana w kategorii biblioteka miejsko-gminna.

Tytuł Bibliotheca Bona  przyznawany jest od 2009 roku. Wyróżnienie trafia do bibliotek, które są szczególnie aktywne, działają w środowiskach lokalnych i wyróżniają się inicjatywą. Co roku tytuł Bibliotheca Bona jest przyznawany w trzech kategoriach: biblioteki miejskie, miejsko-gminne i wiejskie. Nagrodę przyznaje Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie.

Wybór laureatów podyktowany jest szczególnymi osiągnięciami instytucji, aktywnością, kryteriami statystycznymi oraz doskonałą współpracą na linii biblioteka – organizator.

Biblioteka w obecnych, niełatwych czasach dla kultury, nie tylko spełniać musi swoje zadania statutowe, ale ciągle rozwijać, wychodząc naprzeciw potrzebom mieszańców – komentuje Agnieszka Tańcula, Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Piszu. To, że nasza biblioteka otrzymała tak zaszczytny tytuł jest dla nas sygnałem, że pasja i odwaga została dostrzeżona i doceniona. Otrzymane wyróżnienie będzie nas dopingować w codziennej pracy.

Dyrektor piskiej biblioteki - Agnieszka Tańcula odbiera tytuł z rąk wicemarszałek Anny Wasilewskiej.

W uzasadnieniu przyznania tytułu "Bibliotheca Bona"  dla Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Piszu wymieniono następujące kryteria: wysokie w skali województwa wyniki czytelnictwa, promocja czytelnictwa i działań biblioteki w mediach, uczestnictwo w ogólnopolskich projektach, m.in., Dyskusyjne Kluby Książki. Ponadto zauważona została aktywna współpraca biblioteki ze środowiskiem lokalnym, m.in. z Ośrodkiem Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym i Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Doceniono również działania ukierunkowane na pozyskiwanie środków pozabudżetowych na modernizację i wyposażenie budynku.

Chciałabym gorąco podziękować czytelnikom i użytkownikom biblioteki, do których skierowane są nasze działania. Dzięki nim właśnie możemy się rozwijać, funkcjonować i pielęgnować naszą pasję. - mówi Agnieszka Tańcula. To między innymi ich zainteresowanie książką – wysokie wyniki czytelnictwa-  wskazało kapitule konkursu, że w Biblioteka w Piszu warta jest wyróżnienia.

Patronem konkursu był marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt