REKLAMA
Data dodania: 09.07.2009  |  wyświetlenia: 12681
Piskie święto tańca i muzyki
Piskie święto tańca i muzyki
4 lipca w Piszu mieliśmy okazję uczestniczyć w prawdziwym hip-hopowym święcie. Na plażę miejską zjechało 14 najlepszych ekip tancerzy stylu break dance z całej Polski. Koncertowały też znane zespoły hip-hopowe

4 lipca w Piszu mieliśmy okazję uczestniczyć w prawdziwym hip-hopowym święcie. Na plażę miejską zjechało 14 najlepszych ekip tancerzy stylu break dance z całej Polski (m.in. z Gdańska, Warszawy, Olsztyna i Rybnika).

Blok taneczny Kroku Piskiego Stylu stanowiły spektakularne zmagania z grawitacją i ograniczeniami własnego ciała. Fot. Krzysztof Szyszkowski
Trzyosobowe składy stanęły do zaciętej rywalizacji o nagrody rzeczowe i mistrzostwo trzeciej edycji Kroku Piskiego Stylu. Walki odbywały się w systemie trzech na trzech. Lepszą drużynę każdego starcia typowali sędziowie, w skład których wchodzili wielokrotni zwycięzcy zawodów break dance.

Tytuł mistrzowski, 1500 zł i nagrody rzeczowe zgarnęli reprezentanci Lajony Kingz – jednej z najbardziej znanych i najlepszych ekip tego stylu tańca w Polsce. W walce finałowej, w pięknym stylu pokonali Knockout Flava (Olsztyn/Pruszcz Gdański), który okazał się godnym przeciwnikiem i twardo dotrzymywał kroku zwycięzcom. Trzecie miejsce wywalczyli zaś reprezentanci Trouble Kingz z Warszawy.

Po zawodach rozpoczął się blok koncertowy. Jako pierwsi przed piską publicznością zaprezentowali się przedstawiciele piskiej sceny hip-hopowej – MTK. Po nich na scenę wkroczyli Juby i Buhay, którzy reprezentowali Wrocław i Kartuzy. Obaj wykonawcy dołączyli też do Fazika i Lokiego, którzy zainicjowali sesję freestylową. Dołączył do nich prowadzący imprezę Rufin MC – jeden z mistrzów wolnego stylu w Polsce.

Kolejni na scenie pojawili się rapujący goście z Dolnego Śląska, czyli Taxky i Hocian. Zaraz po nich usłyszeliśmy koncert warszawskiego składu Wd-oS, który wygrał w maju tego roku przegląd undergroundowych składów hip-hopowych "Mistrzowie Podziemia", zorganizowany w Gdańsku.

Punktem kulminacyjnym imprezy był koncert składu Molesta Ewenement. Warszawscy artyści weszli na scenę około godziny 21:30 i dali półtoragodzinny koncert. Znane w całej Polsce utwory Molesty poruszyły piską publicznością.

Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt