Data dodania: 11.08.2014  |  wyświetlenia: 7003
Dżentelmeni z Pisza podbijają RagaTop
Udostępnij artykuł na Facebooku
Piskie zespoły muzyczne nigdy nie dotarły wysoko w polskiej scenie muzycznej. Wyjątkiem jest No Bandits. Duet tworzony przez Piotra Sytę i Jacka Zająca oferuje połączenie nowoczesności z klasyką lat 80. No Bandits z utworem So Goodbye My Love już 12 tydzień istnieje na olsztyńskiej liście przebojów RagaTop - 40 najpopularniejszych hitów na Warmii i Mazurach.
NoBandits poprzez Łowisko Talentów zainteresowali swoja muzyką Norbiego, który pomaga promować debiutancką płytę.

Zespół NoBandits powstał na początku 2012 roku. To duet muzyków, którzy mają za sobą pewien bagaż doświadczeń muzycznych, a znaleźli wspólny mianownik zwany kompromisem w świecie miliona nut. Piotr Syta był wokalistą w zespole Graf Hotel, który wyraźnie zaznaczył swoja obecność w regionie i gościł także na liście przebojów Radia Olsztyn. Jacek Zając od wielu lat zajmował się muzyką zaczynając od akordeonu w Ognisku Muzycznym poprzez gitarę na scenie muzyki alternatywnej aby obecnie komponować utwory za pomocą najnowszych narzędzi.

Muzyka grupy spotyka się żywym zainteresowaniem słuchaczy krajowych i zagranicznych w internecie (ponad 150 tysięcy wyświetleń na YouTube) gdzie dostępne są utwory NoBandits. Charakter kompozycji cechuje się dużą rozpiętością stylistyczną, ale scaloną mocną sekcją rytmiczną oraz dominującym melodyjnym wokalem. Celowa archaiczność brzmienia i aranżacji wprowadza pewien rodzaj ascetyzmu w muzyce. To jakby połaczenie Depeche Mode, OMD, czy Alphaville. No Bandits przenosi nas w lata 80, gdzie królował nurt New Romantic - utwory No Bandits mają podobne synthpop'owe brzmienia, a muzycy pozami i ubiorem stylizują się na tamte czasy.

Dżentelmeni z Pisza przed siedzibą Polskiego Radia

Tematyka warstwy tekstowej jest bardzo emocjonalna. Debiutancka kompozycja „So goodbye my love” jest definicją niemożliwej do spełnienia miłości, z którą autor żegna się, chociaż jej nigdy nie zaznał. Utwór "In the name of love" jest ukłonem dla wszystkich, którzy znaleźli się w klasycznym potrzasku miłości, z którego rzadko komu udaje się wyplątać nie odnosząc ran. "Back home" jest dedykowany tym, którzy chcą wrócić do domu z tułaczki zwanej życiem, a jest ich w dzisiejszych czasach wielu.

Wszystkie te utwory można znaleźć na debiutanckiej płycie, którą Piotr z Jackiem wydali w kwietniu pod patronatem Radia Olsztyn i Gazety Olsztyńskiej. Na płycie, którą można kupić w piskiej Mrówce lub bezpośrednio na stronie www.nobandits.com, znaleźć można 7 utworów.

No Bandits zdobywa serca słuchaczy Warmi i Mazur. Już 12 tydzień utwór So Goodbye My Love istnieje na olsztyńskiej liście przebojów RagaTop - 40 najpopularniejszych hitów na Warmii i Mazurach. Przez 4 tygodnie utwór był w pierwszej czwórce listy, a w 1083 notowaniu znaleźli się nawet na 1 miejscu. Niestety w ostatnią sobotę zanotowali spadek o 33 miejsca w dół - aż na 37 miejsce (w chwili dodawania tego artykułu 25.). Zatem warto by wspomóc piskich kolegów, głosując na ich flagowy utwór na liście RagaTop Radia Olsztyn.

W ubiegłym tygodniu słuchacze radiowej Jedynki mogli posłuchać rozmowy, którą z No Bandits przeprowadził Zbigniew Krajewski. Prowadzący rozmowę dopytywał się o kulisy powstania utworów piskiego duetu i o charakterystykę ich twórczości. Piotr Syta zapowiedział w audycji nowe utwory, które pozwolą w najbliższej przyszłości przygotować ofertę "pełnometrażowego" koncertu No Bandits.

Na stronie http://ro.com.pl/lista-przebojow można oddać swój głos na flagowy utwór No Bandits So Goodbye My Love

Wszystkich, którzy chcą śledzić dalsze losy No Bandits odsyłamy do ich strony internetowej www.nobandits.com. Poza stroną ich utwory można posłuchać na www.youtube.pl/NoBandits, a najnowsze informacje prześledzicie na profilu www.facebook.com/NoBandits
 

Uwaga Konkurs!
Dla czytelników Piszanina mamy 5 płyt No Bandits do wygrania w konkursie
Szczegóły konkursu - wkrótce w nowym dziale Piszanina: Konkursy

Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt