Data dodania: 08.05.2014  |  wyświetlenia: 8640
Kręcimy Happy w Piszu
Udostępnij artykuł na Facebooku
Już ponad 1500 klipów w 140 krajach całego świata powstało do utworu Happy Pharrella Williamsa. Swoje wersje tego popularnego klipu mają już takie miasta jak Berlin, Paryż, Kraków, czy Ełk. Najwięcej klipów tworzonych jest w Polsce, Francji i USA. Portal Piszanin podejmuje się produkcji klipu Happy w naszym mieście. Czy w Piszu ludzie też będą Happy?

Teledysk do piosenki Pharrella Williamsa "Happy" stał się hitem na całym świecie. Dzięki prostej formie ludzie z całego świata zaczęli tworzyć swoje wersje teledysku. Stworzył się pewien ruch w Internecie opierający się właśnie o tę piosenkę. Dublowanie pomysłu jest jak najbardziej na miejscu, ale każde miasto posiada jakieś własne, charakterystyczne ujęcia i dodatkowe pomysły. Oczywiste jest też, że plenery i uczestnicy klipu pochodzą z konkretnego miasta.

Oficjalny teledysk Pharrella Williamsa  Youtube

I to właśnie pokazanie Piszan i naszego Pisza w pozytywnym wizerunku jest celem głównym ekipy, którą organizuje Krzysztof Szyszkowski, wydawca Piszanina.

- Gdy tylko podjąłem decyzję o produkcji klipu, moje biurko zapełniło się kubkami kawy, wokół powstał spory bałagan papierków i notatek dotyczących Happy, a okienek czatowych Facebooka miałem otwartych kilkanaście - mówi Krzysztof Szyszkowski.

- Inicjatywa błyskawicznie spotkała się z zainteresowaniem ze strony Internautów. Już w pierwszym dniu miałem zapewnienia o współpracy kilkunastu osób. Przede wszystkim chcemy zrobić to przyzwoicie, w dobrej jakości, dobrym sprzętem, odpowiednim montażem. Nasze miasto może i jest małe, ale sądzę, że jakością dorównamy miastom - gigantom.

W Facebooku publikowane są informacje na oficjalnej stronie inicjatywy:
tutaj możesz dołączyć do wydarzenia

Choreografią do klipu zajmą się Agnieszka Kucisz i Natalia Kucisz. Razem z piską grupą taneczną Ludzie Ulicy choreografki ustalą szczegóły taneczne do klipu oraz pomogą w wyzwoleniu spontaniczności każdemu, kto chciałby znaleźć się w teledysku. Za kamerą stanie Marcin Parasko, który w kręceniu materiałów imprezowych czuje się jak ryba w wodzie. Marcin zajmie się też montażem klipu. Swoją gotowość do współpracy zgłasza również Rafał Olender ze Studio Delta. Dodatkowa, pomocnicza kamera, będzie obsługiwana przez Krzysztofa Szyszkowskiego. Równolegle z kręceniem klipu będzie tworzony dokument z planu - czyli "Making of". Foto - sesję z planu będzie tworzył Tomasz Cudakiewicz, a video "nakręci" Michał Krom. Przy każdej czynności - od choreografii, przez zdjęcia, montaż i organizację planu - będzie brał udział, zgłaszał uwagi i sugestie reżyser i producent klipu - Krzysztof Szyszkowski, który już ma zapisany cały zeszyt notatek i mapek planu. 

Bardzo ciekawy teledysk Happy stworzyli Ełczanie  Youtube
- To tylko kilka szczegółów, jakie dziś zdradzam - mówi Krzysztof Szyszkowski. - Gwarantuję jednak, że będą niespodzianki, które zostaną ujawnione w terminach późniejszych. Rozmawiam z różnymi osobami z Pisza. Chcę pokazać całe spektrum miasta niezależnie od poglądów politycznych, przynależności politycznej, wieku, płci, czy światopoglądu. Swoje zainteresowanie wstępnie zgłosiło piskie środowisko młodzieży katolickiej, Szpital w Piszu, Piski Dom Kultury, stowarzyszenie roZruSZnik i wiele, wiele innych, których obecność i współpraca musi być jeszcze potwierdzona. Trwają również rozmowy z politykami i samorządowcami - zarówno tzw. koalicji, jak i opozycji.

W celu przedstawienia koncepcji, dodatkowych szczegółów i pozyskania chętnych do współpracy organizujemy wspólnie z Piskim Domem Kultury spotkanie w czwartek 15 maja o godzinie 18.00. Na spotkanie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy są ciekawi co będziemy wyczyniali oraz tych, którzy chcą pomóc na planie i poza planem.

- Zaznaczam jednak, że ten teledysk powstanie i będzie ciekawy tylko wtedy gdy Piszanie pokażą swój luz, wyzwolą energię - mówi Krzysztof Szyszkowski. - Musimy zakopać topory wojenne, schować urazy i... jak to mówię - trzeba wyjąć kija z pleców. W przeciwnym razie klip nie wyjdzie, nie będzie miał sensu, a cała ekipa zwinie kable i wróci do domów. Ale to tylko oczywista szczypta pesymizmu, która pozwoli trzymać dyscyplinę. W 99% jestem nastawiony optymistycznie.

Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt