Data dodania: 11.06.2012
Znicz odprawiony z kwitkiem

Marzenia prysły jak bańka mydlana - to trafnie określenie klimatu panującego wśród piłkarzy Znicza Biała Piska po przegranym meczu „za sześć punktów” z Płomieniem Ełk. Rewelacyjny beniaminek dostosował się do poziomu reprezentacji Polski w pojedynku z Grecją – zaczął z rozmachem, by z upływem minut gasnąć w oczach.

Podopieczni Jana Pupka jechali do Ełku z mocnym postanowieniem zwycięstwa nad ekipą trenowaną przez Przemysława Kołłątaja. Niedzielna potyczka miała szereg podtekstów. Jeszcze kilka lat temu obie drużyny grały pod jednym szyldem – „Płomień/Znicz Biała Piska. W szeregach gości zagrali byli gracze Płomienia – Wojciech Strychalski oraz Andrzej Szyszko, dawni piłkarze Mazura Ełk – Tomasz Tuttas i Krystian Leonik. Natomiast barw „płomiennych” bronili: Rafał Sosnowski – ex golkiper Znicza, Aleksander Lipowski i Artur Kropiewnicki (w przeszłości zawodnicy klubu z Białej Piskiej).

Taka mieszanka wybuchowa poskutkowała niesamowitym spekataklem, któremu przyglądał się z wysokości trybun prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. Początek spotkania nie zapowiadał triumfu drugiego zespołu IV ligi, ponieważ w 22 minucie Tomasz Tuttas, wykonując rzut wolny, pięknie przymierzył z 25 metrów. Wynik 0:1 utrzymał się przez ponad kwadrans. Tuż przerwą Piotr Janik idealnie zacentrował do Maksyma Mirwy, a ten z siedmiu metrów nie dał szans Andrzejowi Szyszko. Po zmianie stron Płomień postawił przysłowiową kropkę nad i. W 62 minucie po dośrodkowaniu Marcina Trzaskalskiego z rzutu rożnego, obrońcy gości źle wybili piłkę. Futbolówka padła łupem Huberta Molskiego, który strzelił z bliska w samo okienko. Dzięki temu ełczanie mogli świętować awans do IV ligi, kosztem Znicza.

Bezbramkowym remisem zakończyli ligowe zmagania na własnym boisku piłkarze Mazura Pisz. Rywalami podopiecznych Adama Ożarowskiego byli zawodnicy Zrywu Jedwabno. Niestety, dla sobotniego widowiska, gospodarze potraktowali sobotnią potyczkę ulgowo. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, co skutkowało małą ilością sytuacji podbramkowych. Tyle o minionym weekendzie, sprawdźmy co nas czeka za tydzień. W najbliższą niedzielę (17 czerwca – godz.16.00)Znicz Biała Piska podejmie na własnym boisku GKS Wikielec. Mazur Pisz uda się do Szczytna, gdzie zmierzy się z MKS – em (niedziela godz. 16.00).

Płomień Ełk – Znicz Biała Piska 2:1 (1:1)
0:1 – Tuttas (22)
1:1 – Mirwa (40)
2:1 – Molski (62)

Płomień: Sosnowski – Lipowski, Molski, Kropiewnicki, Safarjan, Kułkiewicz, P. Janik, Adasiewicz (63 Niedźwiecki), Trzaskalski (84 J. Stankiewicz), Mirwa, K. Stankiewicz (53 Popławski)

Znicz: Szyszko – Zawalich, Wyszyński, Piwko, Zaczkowski, K. Janik (80 Żbikowski), Uszyński, Strychalski (63 Leonik), Maciej Kierznowski (61 Mąka), Tuttas, Radzikowski (71 Lutrzykowski)

Mazur Pisz – Zryw Jedwabno 0:0

Mazur: Turolski – Poświata, Skrzecz, Piotr Kolator, Barański, Żbikowski (68 Choiński), M. Rejmentowski (82 Trześniewski), Jastrzębski, Paweł Kolator, Gutowski, Ł. Rejmentowski

1. Omulew Wielbark 70 62:20
2. DKS Dobre Miasto 61 65:28
3. Victoria Bartoszyce 61 83:31
4. Orlęta Reszel 60 82:29
5. Błękitni Orneta 54 60:37
6. Warmia Olsztyn 43 44:47
7. Wilczek Wilkowo 42 69:54
8. MKS Jeziorany 41 47:40
9. Kłobuk Mikołajki 36 51:63
10.Mazur Pisz 30 36:74