Data dodania: 01.05.2012
Z pierwszego na trzecie miejsce spadł dotychczasowy lider IV ligi Znicz Biała Piska.
Sokół z Płomieniem unoszą się nad Zniczem
Z pierwszego na trzecie miejsce spadł dotychczasowy lider IV ligi Znicz Biała Piska. Tym samym podopieczni Jana Pupka, po 21 kolejkach, stracili przodownictwo na rzecz Sokoła Ostróda.

Jakby tego było mało, na drugie, premiowane awansem do III ligi, miejsce wskoczył Płomień Ełk. Taki układ tabeli to wynik między innymi wyjazdowej porażki Znicza z rezerwami Stomilu Olsztyn.

Chociaż po dziewięćdziesięciu minutach gry było 2:0 dla Stomilu II, prawdopodobnie to nie koniec emocji. Zarząd Znicza twierdzi, że boisko w Łukcie, gdzie odbył się pojedynek, nie spełniało wymogów licencyjnych IV ligi. W tej sprawie działacze z Białej Piskiej złożą protest do Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

Cofnijmy się jednak do soboty…Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gości, którzy stworzyli kilka stuprocentowych sytuacji pod bramką Leszczyńskiego. Dwukrotnie blisko szczęścia był Zawalich, dogodną okazję zmarnował Kierznowski, natomiast Piwko uderzył w słupek. Po zmianie stron inicjatywę przejęli gospodarze. Duża w tym zasługa Angelo Segarry, który asystował przy obu golach. W 69 minucie Hiszpan uderzył z dalszej odległości na tyle mocno, że Szyszko odbił piłkę, którą następnie skutecznie dobił Łysiał. Kwadrans później pomocnik Stomilu zagrał prostopadle futbolówką do Jaronia, a ten w sytuacji „jeden na jeden” pokonał golkipera Znicza.

Od blisko pół roku czekają na kolejną wygraną kibice i zawodnicy Mazura Pisz. Ostatni raz podopieczni Adama Ożarowskiego cieszyli się ze zwycięstwa 11 listopada, po meczu z Błękitnymi Orneta. Okazją do przełamania złej passy była wyjazdowa potyczka z Łyną Sępopol. Na papierze wydawało się, że rywal jest do ogrania, tym bardziej, że w Piszu przegrał 4:5. Niestety boisko zweryfikowało przedmeczowe dywagacje, a Mazur wrócił do domu z bagażem czterech goli. Gospodarze wygraną przypieczętowali praktycznie w pierwszej połowie, kiedy to dwukrotnie pokonali Macieja Turolskiego. Na domiar złego, po przerwie dołożyli dwa kolejne trafienia.

Podział punktów w starciu na szczycie A – klasy pomiędzy Startem Kozłowo, a Startem Kruklanki podziałał mobilizująco na Śniardwy Orzysz. Podopieczni Bartłomieja Konecko, dzięki golom Krzysztofa Czaplickiego pokonali 2:0 Salęt Boże. Niedzielna wygrana przedłużyła nadzieję orzyszan, którzy mają pięć „oczek” straty do lidera, na awans do ligi okręgowej.

Grająca o tzw. „pietruszkę” Fortuna pojechała do Bisztynka, gdzie zremisowała 2:2 z Redutą. W 16 minucie Krzysztof Zalewski płaskim uderzeniem pokonał golkipera gości. Następnie do głosu doszli goście, którzy za sprawą Kamila Maciorowskiego i Wojciecha Sieruty wyszli na prowadzenie. Radość graczy z Rucianego – Nidy trwała do 33 minuty i trafienia Zalewskiego, który ustalił wynik spotkania.

Stomil II Olsztyn – Znicz Biała Piska 2:0 (0:0)
1:0 – Łysiak (69), 2:0 – Jaroń (85)

Stomil II – Leszczyński – Osika, Remisz, Żukiewicz, Wypniewski, Dubis (46 Szaraniec), Adamski (52 Buder), Łysiał, Segarra, Musiński (79 Jaroń), Mański (63 Mikulak)

Znicz: Szyszko – Uszyński, Wyszyński, Piwko, Laszkowski, Janik (80 Leonik), Zawalich (65 Lutrzykowski), Strychalski, Maciej Kierznowski, Tuttas, Radkiewicz (65 Radzikowski)

Łyna Sępopol – Mazur Pisz 4:0 (2:0)
1:0 – Zych (8 k), 2:0 – Pisarzewski (40), 3:0 – Skoczeń (87), 4:0 – Sosiński (89)

Mazur: Turolski – Poświata, Barański, Skrzecz (45 Karpowicz), Żbikowski, Rejmentowski, Choiński, Wiśniewski, Obrycki, Trześniewski, Cumach

1:0, 2:0 – Czaplicki (27, 77)

Śniardwy: Urbański – B. Tomaszewski, Ślęzak, Mikucki (62 Kubrowski), Kosiorek (67 Rzodkiewicz), Pisarczyk, Talaga, Czaplicki, Ciecierski, Duchnowski (72 Szymanowski), Ogórek (55 Nikołajuk)

Reduta Bisztynek – Fortuna Ruciane – Nida 2:2 (2:2)
1:0 – Zalewski (16), 1:1 – Maciorowski (20), 1:2 – Sieruta (25), 2:2 – Zalewski (33)