Data dodania: 18.04.2012
Echa powiatowych zmagań piłkarskiech
Znicz nadal świeci, Mazura pogryzł Wilczek
To był weekend w kratkę. Osłabiony brakiem podstawowego golkipera Mazur Pisz uległ wysoko Wilczkowi Wilkowo.

Minimalną porażkę ze Startem Kozłowo zanotowała Fortuna Ruciane – Nida. Szczęście dopisało Zniczowi Biała Piska oraz Śniardwom Orzysz. Lider IV ligi ograł na wyjeździe walczącego o utrzymanie Mazura Ełk, natomiast Śniardwy pokonały u siebie beniaminka A-klasy Olimpię Miłki.

Trzy punkty podopiecznym Jana Pupka zapewnił niezawodny Tomasz Tuttas. Były zawodnik Mazura Ełk wbił swojemu dawnemu klubowi dwa gole. Oba padły po precyzyjnych uderzeniach głową. Gospodarze „odgryźli się’ tylko raz. W 67 minucie, po kontrze ełczan, Dąbrowski w sytuacji „sam na sam” pewnie pokonał Andrzeja Szyszko. Tylko jedna bramka padła w Orzyszu, gdzie walczące o awans do ligi okręgowej Śniardwy zwyciężyły Olimpię Miłki. Wynik spotkania ustalił Krzysztof Czaplicki. Triumf został okupiony dwiema stratami. W najbliższym pojedynku derbowym z Fortuną nie zagra z powodu czerwonej kartki Paweł Kubrowski. Trener Bartłomiej Koniecko prawdopodobnie nie będzie mógł skorzystać także z kontuzjowanego Łukasza Gredla.

Najbliższy przeciwnik orzyszan – Fortuna do 48 minuty remisowała na wyjeździe ze Startem Kozłowo. Niestety, w tym momencie, Robert Tabaka bardzo mocnym strzałem w długi róg pokonał Pawła Skrajnego. Prowadzący w tabeli Start wyleczył tym samym graczy Fortuny z walki o awans do „okręgówki”.

Bez podstawowego bramkarza Macieja Turolskiego (kontuzja) i jego zmiennika Grzegorza Pawlaka (wyjazd do Niemiec) udali się piłkarze Mazura Pisz do Łazdoj, gdzie swoje mecze rozgrywa Wilczek Wilkowo. W zaistniałej sytuacji bramki piszan strzegł Dawid Siwik, nominalny obrońca/pomocnik. Pierwsza połowa nie obnażyła, aż nadto braków kadrowych gości. Podopieczni Adama Ożarowskiego do szatni schodzili przegrywając 0:1. Taki wynik dawał nadzieję do nawiązania wyrównanej walki, choćby o jeden punkt. Marzenia prysły jak bańka mydlana w ciągu zaledwie czterech minut. W tym czasie Wilczek ukąsił Mazura trzykrotnie. Na domiar złego, to nie był koniec rzezi niewiniątek. Kolejny akt dramatu rozegrał się pomiędzy 62, a 64 minutą, kiedy gospodarze dołożyli kolejne dwa trafienia. Chwilę później Karol Wiśniewski zagrywa w tempo do Błażeja Gutowskiego i mamy wynik 6:1. Festiwal strzelecki kontynuował Polański, który na niecały kwadrans przed końcowym gwizdkiem kolejny raz pogrążył gości. Po precyzyjnej wrzutce Rejmentowskiego, rezultat ustalił Gutowski.

Mazur Ełk – Znicz Biała Piska 1:2
0:1 – Tuttas (44), 1:1 – Dąbrowski (67), 1:2 – Tuttas (70)

Znicz: A. Szyszko – S. Zaczkowski, A. Wyszyński, W. Strychalski (86 I.Piwko), J. Lutrzykowski, P. Uszyński, R. Laszkowski, Maciej Kierznowski (46 M. Mąka), K. Janik (82 D. Radkiewicz), T. Tuttas, K. Radzikowski (53 M. Zawalich)

Wilczek Wilkowo – Mazur Pisz 7:2
1:0, 2:0 – Mariusz Grablewski (3,49), 3:0 – Polański (52), 4:0 – Chmielewski (53), 5:0 – Żółtowski (62), 6:0 – M. Bandurow (63), 6:1 – Gutowski (69), 7:1 – Polański (76), 7:2 – Gutowski (86)

Mazur: - D. Siwik – S. Poświata, Ł. Barański, P. Żbikowski, N. Choiński, P. Zach (42 W. Cumach), K.Wiśniewski, A. Obrycki, Ł. Rejmentowski, R. Trześniewski, B. Gutowski

Błękitni Orneta – MKS Szczytno 2:0
Orlęta Reszel – GLKS Jonkowo 3:0 (walkower) w pierwotnym terminie (14 kwietnia, 16:00) odwołany z powodu zawieszenia licencji gości

Śniardwy Orzysz – Olimpia Miłki 1:0 (Czaplicki)

Śniardwy: P. Kleczkowski – S.Plaga (67 S. Rzodkiewicz), Ł.Gredel (30 W. Ślęzak), P. Kubrowski, W. Kosiorek, P.Talaga, F.Tomaszewski,  B.Tomaszewski, K.Szymanowski (76 Ł.Ciecierski), B.Koniecko, K. Czaplicki

Start Kozłowo – Fortuna Ruciane – Nida 1:0 (48 Tabaka)

Fortuna: P.Skrajny – P.Józefczuk, M.Kowalczyk, K.Maciorowski, R.Niecikowski (72 S.Sęk), P.Olszak, W.Sieruta, K.Wierzbicki, E.Wygnał, K.Wygnał, H. Wygnał