klik
Data dodania: 29.03.2012
Drużyna z Mrągowa pokonała Absolwentów, Leśnicy pokonali TSK
As zaszachował Absolwentów
Ekipa Leśników pozostaje jedyną niepokonaną ekipą tegorocznej XVIII Edycji Piskiej Ligi Koszykówki i VIII Memoriału „Świdra” i „Cinka”. W minioną niedzielę pierwszą wygraną zanotował As Mrągowo, który ograł Absolwentów

Kluczem do zwycięstwa mrągowian była skuteczna gra Sebastiana Karczmarskiego, zdobywcy 43 pkt. Absolwenci za wszelką cenę próbowali wydrzeć rywalom wygraną. Pod koniec pierwszej połowy piszanie zaczęli odrabiać stratę oscylującą w granicach 10 oczek, w związku z tym na przerwę schodzili remisując 28:28.

W drugiej części spotkania goście z Mrągowa osiągnęli niewielką przewagę punktową. Zdeterminowani i waleczni Absolwenci, głównie za sprawą Marka Pomichowskiego i Zbigniewa Wykowskiego, ogryzali się przeciwnikom. Na niecałe 12 sekund przed końcowym gwizdkiem przy stanie 57:57 zawodnik Asa wykonywał dwa rzuty osobiste, z których wykorzystał jeden. Dzięki temu na tablicy wyników widniał rezultat 58:57 dla Mrągowa. Na skuteczną kontrę w wykonaniu Absolwentów zabrakło czasu…

Wcześniej kibice zgromadzeni na sali Szkoły Podstawowej Nr 1 byli świadkami pojedynku Nadleśnictwo Pisz – TSK Roś Pisz. Szczególnie druga i trzecia kwarta przesądziła o triumfie pierwszego wymienionych zespołów 81:66. W nagrodę Leśnicy zostali samodzielnym liderem rozgrywek. Głównymi aktorami widowiska byli: Piotr Pieklik (37pkt) – Leśnicy oraz Paweł Zienkiewicz (16 pkt) – TSK Roś.

Leśnicy – TSK Roś Pisz 81:66 (15:16, 20:7, 27:20, 19:23)

Leśnicy: Piotr Pieklik (37 pkt), Cezary Stanisławajtys (13), Marcin Gentek (10), Piotr Pomichowski (7), Jakub Stanisławajtys (4), Michał Banach (4), Dawid Listowski (2), Michał Murzyn (2), Zbigniew Stanisławajtys (2), Grzegorz Paulin, Szymon Lis

TSK Roś Pisz: Paweł Zienkiewicz (16 pkt), Krzysztof Zajkowski (11), Hubert Czyż (10), Krzysztof Andrzejewski (9), Karol Cisowski (9), Artur Klimowicz (9), Jakub Wolicki (2), Krzysztof Alicki

As Mrągowo – Absolwenci Pisz 58:57 (14:15, 13:13, 17:16, 14:13)

Mrągowo: Sebastian Karczmarski (43 pkt), Michał Jaworski (6), Cezary Klimczak (4), Marek Madej (3), Paweł Mierczak (2), Maciej Madej, Stanisław Stachyra

Absolwenci Pisz: Marek Pomichowski (19), Zbigniew Wykowski (16), Piotr Jaskóła (14), Krzysztof Banach (7), Mariusz Trupacz (1), Artur Grabowski, Paweł Szary