Data dodania: 28.03.2012
Zwycięzcą Piskiej Środowiskowej Ligi Piłki Siatkowej została ekipa Amarena Team
Umarł król, niech żyje król
Czas na zmianę warty, ubiegłoroczny mistrz Powiat Piski tym razem zdobył wicemistrzostwo. Zwycięzcą Piskiej Środowiskowej Ligi Piłki Siatkowej została ekipa Amarena Team. Najniższe miejsce na podium przypadło Nauczycielom.

Piątkowa X kolejka spotkań była zakończeniem ponad dwumiesięcznych zmagań o puchar starosty piskiego. Z zaplanowanych trzech pojedynków ostatecznie odbyły się dwa, ponieważ drużyny Sklejki oddała punkty walkowerem Amarenie Team.

– Ze względu na obowiązki zawodowe kilku zawodników ekipa Sklejki oddała mecz bez walki – wyjaśnia Adrian Zajączkowski, jeden z organizatorów ligi.

W pierwszej potyczce Powiat Piski po pięciosetowej walce okazał się silniejszy od Nauczycieli. Trzy partie toczyły się pod znakiem ostrej siatkarskiej bitwy po obu stronach siatki, jednak w dwóch ostatnich setach do głosu zaczęli dochodzić gracze Powiatu Piskiego. Skuteczne ataki oraz bloki Tomasza Kakowskiego i spółki zaczęły sprawiać przeciwnikom coraz większe kłopoty. Dodatkowo zespół Nauczycieli „siadł” kondycyjnie, w związku z czym przegrał w dwóch ostatnich odsłonach do 13 i 5.

Przez trzy sety drugiego meczu pomiędzy Geodetami, a Mar–Mirem panowała zacięta rywalizacja. Obu ekipom nie można było odmówić ambicji i woli walki. Dowodem tego wyniki poszczególnych odsłon 29:27, 25:21, 27:25). Szczególnie w tej ostatniej, wspomagani dopingiem kibiców Geodeci mieli szansę przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Boiskowe cwaniactwo Mar – Miru, którzy wykorzystali słabsze momenty gry rywali ostatecznie pozwoliła zdobyć im komplet punktów. Dzięki temu zajęli czwartą lokatę, o dwa oczka wyższą niż rywale, którzy zdołali w całych rozgrywkach ugrać zaledwie trzy sety.

Ostatnim akordem ligi było była ceremonia dekoracji, podczas której patron imprezy – starosta piski Andrzej Nowicki wręczył statuetki dla najlepszych zawodników oraz uhonorował drużyny medalami i pucharami. Kolejne emocje już za rok…

WYNIKI X KOLEJKI

Amarena Team – Sklejka Pisz 3:0 (walkower)
Powiat Piski – Nauczyciele 3:2 (19:25, 25:18, 15:25, 25:13, 15:5)
Mar - Mir – Geodeci 3:0 (29:27, 25:21, 27:25)

KOŃCOWA TABELA

1. Amarena Team 10 27 29:7
2. Powiat Piski 10 25 24:7
3. Nauczyciele 10 19 23:16
4. Mar – Mir 10 9 13:20 (dwie wygrane za 3 pkt)
5. Sklejka – Pisz 10 9 14:25 ( jedna wygrana za 3 pkt)

Najlepszy zawodnik z drużyny AMARENA TEAM – Sakowski Bartłomiej

Statuetki dla najlepszych zawodników Piskiej Środowiskowej Ligi Piłki Siatkowej 2012 otrzymali:

NAJWSZECHSTRONNIEJSZY ZAWODNIK – Szypczyńska Anna (GEODECI)
Najlepiej BLOKUJĄCY – Owsianko Sebastian (SKLEJKA-PISZ)