REKLAMA
Data dodania: 21.04.2024
Mistrzostwa Polski Hardstyle Kettlebell 2024
Paula Siwik Mistrzynią Polski Kettlebell 2024
20 kwietnia w Ząbkowicach Śląskich rozegrano Mistrzostwa Polski Hardstyle Kettlebell 2024, w których wzięła udział Paula Siwik.
Kettlebells to nietypowe hantle, posiadające rączkę. Różnią się od tradycyjnych hantli nie tylko uchwytem, dodatkowo mają przesunięty środek ciężkości, dzięki czemu znacznie skuteczniej wzmacniają przedramię. Wpływają na całą budowę ciała, gdyż wymuszają na ćwiczącym ciągłe utrzymywanie balansu i wykorzystanie niemal wszystkich posiadanych mięśni, równomiernie rozwijając również siłę.


20 kwietnia w Ząbkowicach Śląskich rozegrano Mistrzostwa Polski Hardstyle Kettlebell 2024, w których wzięła udział piszanka Paula Siwik. Zawodowo - żołnierz 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Od 11 lat związana ze sportem, kettlebells trenuje w Piszu w klubie InfinityGym.


Znakomity występ w Ząbkowicach nie pozostawił złudzeń rywalkom. Paula Siwik stanęła na najwyższym stopniu podium.Oto wynik Pauli:

Waga ciała: 65,4kg
Tgu: 42kg 1 rep
Double press: 58kg 1 rep
Double front squat: 66kg 3 rep
SSST: 16 kg 256 rep

Wyjaśniamy te złożone parametry:

TGU (Turkish Get-Up):
To ćwiczenie angażuje wiele grup mięśniowych i polega na podnoszeniu kettlebell'a z leżącej pozycji na plecach do pozycji stojącej, a następnie wracaniu do pozycji wyjściowej. Parametr "42kg 1 rep" oznacza, że Paula wykonała to ćwiczenie z kettlebellem ważącym 42 kilogramy raz (1 rep).

Double Press: Jest to ćwiczenie polegające na podnoszeniu dwóch kettlebelli nad głowę. Parametr "58kg 1 rep" oznacza, że nasza zawodniczka wykonała jedno powtórzenie (1 rep) podnosząc dwa kettlebell'e, z których każdy ważył 29 kilogramów.

Double Front Squat:
To ćwiczenie polega na wykonaniu przysiadu z dwoma kettlebellami trzymanymi z przodu ciała. Parametr "66kg 3 rep" oznacza, że Paula wykonała trzy powtórzenia (3 reps) przysiadu z dwoma kettlebellami, z których każdy ważył 33 kilogramy.

SSST (Secret Service Snatch Test): Jest to test polegający na wykonaniu jak największej liczby powtórzeń ćwiczenia snatch (rwanie) w określonym czasie, zwykle 10 minut. Parametr "16 kg 256 rep" oznacza, że zawodniczka wykonała 256 powtórzeń ćwiczenia snatch z kettlebellem ważącym 16 kilogramów.

Pół roku ciężkiej pracy, wyrzeczeń i zmagań z przeciwnościami zaowocowało moim powrotem do domu z tytułem Mistrza Polski Kettlebell Hardstyle 2024. - komentuje Paula -  Oczywiście za moim sukcesem stoi sztab ludzi. Z całego serca chciałabym podziękować za plany treningowe, budowanie pewności w dążeniu do celu, naprawianie moich kontuzji i podnoszenie po upadku, trzymanie kciuków, wsparcie, mentalnych kopniaków za wspaniałe wiadomości, które dostaję, za to, że we mnie wierzyliście.


Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.
Opinie i komentarze

Komentarze

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt