klik
klik
Data dodania: 23.02.2010
Lider doznał porażki
Piłkarze Warszawskiej drużyny, która kolejkę wcześniej zapewniła sobie mistrzostwo ligi niespodziewanie ulegli ekipie Wyzwolenia 4:6, była to ich pierwsza przegrana w tym turnieju.

Przed meczem Warszawskiej z Wyzwolenia minutą ciszy uczczono śmierć mamy zawodników z drużyny Wyzwolenia - Ireneusza, Grzegorza oraz Artura Malinowskich. Obie ekipy zagrały z czarnymi opaskami na ramieniu.

Już w pierwszych minutach gry, po strzale Adama Waszkiewicza, prowadzenie objęła Warszawska. Jednak rywale szybko wyrównali - strzelcem bramki był Marcin Rejmentowski. Za chwilę poprawił jego młodszy brat Łukasz i to Wyzwolenia prowadziło 2:1. Zawodnicy poszli za ciosem i strzelali kolejne bramki. Gdy wynik na tablicy wskazywał 6:2 dla Wyzwolenia, do końca spotkania pozostało już tylko kilka minut. Mimo ciągłych natarć na bramkę Wyzwolenia zwycięzcy turnieju nie potrafili strzelić gola. Dopiero w końcowych minutach udało im się zmniejszyć wysokość porażki.

Ostatecznie Wyzwolenia pokonało Warszawską 6:4. Warto przyznać, iż zwycięzcy pojedynku rozegrali swoje bardzo dobre spotkanie być może najlepsze w całym turnieju. Bardzo dobra gra w obronie między innymi Tomasza Kakowskiego, który nie pozwoli na swobodną grę atakującemu drużyny Warszawskiej Karolowi Wiśniewskiemu, oraz wykorzystane praktycznie wszystkich kontrataków przesądziły o tym, że trzy punkty wędrują na konto Wyzwolenia. Dzięki temu zwycięstwu awansowali oni na trzecią lokatę i są na dobrej drodze by tam pozostać.

Zwycięstwo i cenne trzy punkty dające drugą lokatę odnieśli piłkarze Sklejki pokonujący 5:1 zawodników LZS Snopki. Czy utrzymają tą pozycję? Na to pytanie odpowiedź uzyskamy po ostatniej kolejce. Czeka ich jeszcze ciężki mecz z mistrzami tego turnieju - drużyną Warszawska.

Odrodzenie Młodych Wilków pozbawiło złudzeń drużyny Jagodne na zdobycie podium w tym roku. Dzięki wygranej 2:1 Młode Wilki przesunęły się w tabeli na ósmą lokatą, z kolei Jagodne straciło całkowite szanse by znaleźć się w tym roku w trójce najlepszych.

Bardzo ładne spotkanie rozegrali Chłopaki z Podwórka, którzy wygrali 4:2 z ekipą Blach Dek i tym samym zanotowali swoje pierwsze punkty. W pierwszej fazie spotkania nic nie wskazywało na to, aby Blach Dek nie zgarnął trzech oczek - po dwóch bramkach pewnie prowadził 2:0. Jednak Chłopaki z Podwórka nie złożyli broni i mimo gry bez ławki rezerwowych zdołali strzelić aż cztery gole i tym samym pogrążyli rywali. Sukcesem na to zwycięstwo wpłynęła bardzo dobra agresywna gra na własnej połowie, a co za tym idzie szybkie kontrataki zakończone skutecznymi strzałami. Chłopaki z Podwórka dzięki tej wygranej zepchnęli Gałczyniak na ostatnią pozycję a sami plasują się na przedostatnim miejscu.

Walkę o podium stoczyły Belpax Warmiak z Młodą Czerniafką. Górą w tym spotkaniu okazał się zespół Belpax Warmiak zwyciężając 3:1 cały mecz. Po tej wygranej zajmują oni czwartą lokatę i nadal mają szansę wskoczyć do najlepszej trójki. Tuż za nimi z jednopunktową stratą plasuję się Młoda Czerniafka.

W pozostałych meczach Warszawska Junior rozgromiła 10:5 Młodzieżowców. Z kolei pewne zwycięstwo nad ekipą Gałczyniak odnieśli zawodnicy Czarniafki pokonując ich 6:3