Data dodania: 28.04.2022
Sukces sportowców ze SP 1 w Piszu
Piska Jedynka najlepszą szkołą sportową w województwie
27.04.2022r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się Gala Warmińsko -Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Podczas niej wyróżniono szkoły, które w ostatnim roku wykazały się największą aktywnością sportową, zdobywając medale na najważniejszych imprezach
Szkoła Podstawowa nr 1 w Piszu znalazła się na podium rankingu sportowego szkół. Do rankingu wliczają się wyniki wszystkich zawodów przeprowadzonych w roku 2021.

W kategorii szkół miejskich SP 1 Pisz zajęła I miejsce, zdobywając 1900pkt., wyprzedziła II Olecko, które zgromadziło 1295pkt. i III Kętrzyn - 1140pkt.. Na dalszych pozycjach uplasowali się: Nidzica (1140pkt.) i Ełk (850pkt.).

W klasyfikacji gmin, Gmina Pisz zdobyła srebro, ustępując Gminie Olecko, III miejsce dla Nidzicy

Wojewódzka Gala Sportu była także okazją do do wyróżnienia nauczycieli, trenerów i działaczy sportowych.